MERKEZ İLÇEDE ALDATMAZ DÖNEMİ BAŞLADI

İlçeler tamam sıra ilde

MERKEZ İLÇEDE ALDATMAZ DÖNEMİ BAŞLADI Güncel

 

Nurdan Eroğlu

AK Parti Bartın Teşkilatı, 6. Olağan Merkez İlçe Kongresiyle ilçe kongrelerinin tamamını gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde düzenlenen kongreyle İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı oldu. Diğer ilçe kongrelerinde ise Kurucaşile İlçe Başkanlığına Sinan Özekin, Amasra İlçe Başkanlığına Bekir Karabacak ve Ulus İlçe Başkanlığına Kadir Saraç seçildi. AK Parti’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasıyla gözler İl Başkanlığı kongresine çevrildi. İl Başkanı Turhan Kalaycı ile tek liste halinde girilmesi beklenen il kongresinde yeni yönetimin hangi isimlerden oluşacağı şimdiden merak ediliyor. 

AK Parti Bartın Teşkilatı, hafta sonu yapılan 6. Olağan Merkez İlçe Kongresiyle ilçe kongrelerinin tamamını gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde düzenlenen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İl Koordinatörü 22. Dönem Giresun Milletvekili Ali Temur, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve İl Başkanı Turhan Kalaycı başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı. Kongrelerin yenilenme ve tazelenme fırsatı olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, partililere hedef olarak yine 2019 seçimlerini gösterdi. Bartın’da AK Parti’yi daha da güçlendireceklerini kaydeden Tunç şunları söyledi:

TUNÇ: “BARTIN’DA AK PARTİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

“Kongreler yeniden güç kazanmak, tazelenmek ve hızımıza hız katmak için bir fırsat. Bu anlamda merkez ilçe kongremiz de Bartın’da teşkilat çalışmalarımızı inşallah çok daha hızlandıracak. Bartın’daki kalkınma hamlesini daha da ileriye taşıyacak bir gün olarak tarihe geçecek. Bugüne kadar partimizin kuruluşundan itibaren merkez ilçede görev alan tüm başkanlarımıza ve kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bayrağı devredecek olan Ali Eyüp Ustaoğlu kardeşimize de çok çok teşekkür ediyoruz. Ali Bey’in Yusuf Aldatmaz kardeşimize bugün bayrağı devredecek olması onun bu davadan koptuğu anlamına gelmez. Hepimizin bayrağı devralan arkadaşımıza yardım ederek çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde Bartın’da AK Partimizi daha da güçlendireceğiz.

“UYANIK OLMAK LAZIM”

AK Parti sadece Türkiye’nin değil dünyada haklının yanında yer alan herkese kısaca insanlığa lazım. Onun için dünyada şer planları olanlar AK Parti’ye düşmandır. AK Parti’nin, Türkiye’nin ve milletimizin önünü kesmek için, bu kutlu yürüyüşü durdurmak için her türlü fırsatı değerlendirmeye çalıştılar. Bu nedenle uyanık olmak lazım. 2001 yılında Türkiye’nin içinde bulunduğu tabloyu hatırladığımızda AK Parti’nin kuruluş gerekçelerini şöyle bir hatırladığımız Türkiye’nin son 15 yılda AK Parti iktidarında nereden nereye geldiği çok rahat görebiliriz. 15 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye’nin kıyas bile kabul etmeyeceğini herkes artık kabul ediyor.

“KOALİSYONLARLA BU  ÜLKE ÇOK ZAMAN KAYBETTİ”

2001’de ardı arkası kesilmeyen siyasi ve ekonomik krizleri hepimiz hatırlıyoruz. Koalisyonlarla bu  ülke çok zaman kaybetti. Ekonomik krizlerle çok sıkıntılar çekti. Demokrasi çıtası yerlerde süründü. Temel hak ve özgürlükler kesintiye uğradı. Yatırımlar durdu. Türkiye dünya siyaset sahnesinde güçsüz bir ülke konumuna geldi. Milletimiz “Böyle bir tablodan Türkiye’yi çıkarmak gerekir” dedi. Milletimiz bundan kurtuluş reçetesini de yine kendi buldu ve AK Parti’nin kuruluşunu istedi. Millet “Bu ülkeyi çektiği sıkıntılardan Recep Tayyip Erdoğan kurtarır” dedi. Bunu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki başarısında gördü. “CHP’nin yaşanılamaz hale getirdiği İstanbul’u 4 yıl içerisinde yaşanılır hale getiren Recep Tayyip Erdoğan, parti kurup başbakan olursa bu ülkenin çektiği sıkıntıları sona erdirir” dedi. 

“AK PARTİ HER SEÇİMDE OY ORANININ ÜZERİNE KOYDU”

O günlerden bugünlere kadar geldik. Milletimiz AK Parti’yi tek başına iş başına getirmekten pişman olmadı. 15 yıldır Türkiye’yi her alanda geliştirdik. Kimse “Türkiye şu alanda geri kaldı” diyemez. 81 vilayetimizi icraat yağmuruna tuttuk. AK Parti “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket eden bir parti. Milletimiz 15 yılda AK Parti’nin icraatları sayesinde Türkiye’nin her alanda müreffeh bir seviyeye geldiğini gördü. Gördüğü içinde yüzde 34’le başlattığı bu hareketi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52’ye kadar yükseltti. Yani iki kişiden biri AK Parti’ye oy verdi. AK Parti her seçimde oy oranının üzerine koyarak bugünlere geldi.

HEDEF 2019 SEÇİMLERİ

Bartın’da ise yüzde 28’le başladık. 2007 seçimlerinde oy oranımız yüzde 39 oldu. 2012 seçimlerinde yüzde 49 oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 54 oldu. Referandumda ise yüzde 56 oldu. Demek ki bu milletin güveni AK Parti’ye tam. İşte bu güvene layık olabiliyorsak ne mutlu bize. 35 bin vatandaşımız uçak ve ileri derecede ambulanslarla hastanelere yetiştirilerek hayata döndürüldü. Bartın’da 2 bin engelli vatandaşımız devletten bakım hizmeti alıyor. Muhalefet istediği kadar diktatör diye karalasın, diktatör vatandaşın ayağına helikopter göndermez. Diktatörlük olsa sen ona diktatör bile diyemezsin. Dediğin anda seni hapse tıkarlar. Milletin oy verdiği kişiye sen diktatör diyorsan o millet seni sandığa gömer. Bunu inşallah 2019 yerel seçimlerinde ardından da cumhurbaşkanlığı seçimlerin de de göreceğiz.

“BARTIN’DA AK PARTİ’NİN ESERLERİ YAĞMUR GİBİ YAĞIYOR”

Bartın’da AK Parti’nin eserleri yağmur gibi yağıyor. Bartın’da bir kilometre çapında eserimizin olmadığı hiçbir yer gösteremezsiniz. 90’lı yıllarda yapımına başlanan Bartın Devlet Hastanesi’ni 2005 yılında biz bitirdik. Şimdiyse 400 yataklı hastaneyi Bartın’a yine biz kazandırıyoruz. 37 tane okulu Bartın’a kazandırdık. 2 bin 500 kişilik yeni yurt inşaatına başladık. Kamu binalarının tamamını yeniledik. Bartın’a 4 tane baraj kazandırıyoruz. 2 tanesi bu yıl bitecek. Sadece Kurucaşile yolunda 5 tünel 2 viyadük 10 köprü yapıyoruz. İşte böyle bir partinin mensuplarıyız ve daha yapacak çok işimiz var.

“MİLLETLE BİRLİK OLDUK”

Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçler AK Parti’yi hep engellemek için çalıştılar. 367 krizi, Gezi olayları, MİT krizi, 17 ve 25 Aralık operasyonları ve 15 Temmuz hain FETÖ darbesi girişimi hem AK Parti’nin önünü kesmek hem de Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünün önüne taş koymak için yapılan hamlelerdir. Milletimiz AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne konulan bu engelleri aşmayı başardı. Milletimize şükran borçluyuz. Muhalefet ne derse desin AK Parti’yi bu millet seviyor. Biz de milletimizi seviyoruz. Teşkilat olarak bizler milletimizin her türlü sorunu ve derdiyle ilgilenmek durumundayız. Bartın’daki oy oranımızı yüzde 28’ten yüzde 56’ya kadar yükseltebildiysek bu sizlerin sayesindedir. Milletle birlik olduğumuz içindir.”

Kongre sonunda tek liste halinde girilen seçimlerde ise İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı oldu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam