AK PARTİ ULUS İLÇE TEŞKİLATI KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Saraç güven tazeledi

AK PARTİ ULUS İLÇE TEŞKİLATI KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ Güncel

 

Nihal Çınçın

AK Parti Ulus İlçe Teşkilatı, 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede gerçekleşen seçimlerde mevcut başkan Kadir Saraç güven tazeleyerek yeniden AK Parti Ulus İlçe Başkanı seçildi.

AK Parti Ulus İlçe Teşkilatı, 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İl Koordinatörü 22. Dönem Giresun Milletvekili Ali Temur, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ve çok sayıda partili katıldı. Ulus’ta çok yüksek bir oy potansiyeline ulaştıklarını ifade eden AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, “Bartın’da ve Ulus’ta çok güzel bir oy potansiyeline ulaştık. 1 Kasım’daki seçimlerde Ulus’ta yüzde 68 oy aldı. 16 Nisan referandumunda ise yüzde 70’in üzerinde oy aldık. Teşkilat olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık. Tabi ki takdiri yine teşkilat üyelerimize ve halkımıza bırakıyorum. Ancak bu yeterli değil. 2019 seçimlerine giderek yenilenmek ve yeniden dinamizm kazanmak için 6. Kongremizi yapıyoruz. Bu kongre sonucunda oluşacak yeni yönetimimizle 2019 seçimlerinde Ulus’tan yine en büyük katkıyı vereceğiz. Bu 3 yıllık görev süresi içerisinde ne yazık ki çok acı bir olay yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Ulus teşkilatı olarak tüm ülke genelinde olduğu gibi 28 boyunca meydanda demokrasi nöbeti tuttuk. Bu nöbette halkın istemediği hiçbir şeyin olmayacağını haykırdık. Birlikten her zaman kuvvet doğar ve biz bunu herkese gösterdik” dedi.

UZUN: “İLÇEMİZE HİZMETLER YAĞMAYA DEVAM EDİYOR”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ise kongredeki konuşmasında “Ulus ilçesi olarak Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partimizin bize gösterdiği yolda hizmet etmeye devam ediyoruz. 30 Mart 2014’teki yerel seçimlerde halkımızın da teveccühüyle Ulus’u ilk kez AK Parti belediyecilik anlayışıyla tanıştırdık ve 4 yıldır da ilçemize hizmet ediyoruz. Hizmetlerimizle partimizi mahcup etmemeye çalıştık. Parti teşkilatımızla, belediye meclis üyelerimizle, belediye çalışanlarımızla,  sivil toplum kuruluşlarımızla ve ilçemizin ileri gelenleriyle Ulus’ta güzel işler yapıyoruz. En başta Ulus’a meslek yüksekokulu kazandırdık. Ulus halkıyla her zaman birleşmeye çalıştık. Bunun karşılaşıldığında da ilçemize hizmetler yağmaya devam ediyor. Eğitim kenti olan Ulus aynı zamanda artık turizm kenti de olacak. Bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçemizde aynı zamanda istihdama yönelik çalışmalarımızda bulunuyor. Çünkü nüfus kaybeden bir ilçeyiz bunu durdurmak ve giden vatandaşlarımızı geri döndürmek için çok çalışmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

TUNÇ: “ULUS’UN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yaptığı konuşmada 2019’daki yerel seçimlerde Ulus ilçe merkezi oy oranının yüzde 70’lerin üstünde olması gerektiğini söyledi. Tunç şu ifadelerde bulundu:

“Kongremizin güzel çalışmalara vesile olmasını temenni ediyorum. Kongreler siyasi partiler için geçmişin muhasebesi ve geleceğin planlanması açısından önemli günlerdir. Ulus ilçemiz yıllardır belediye hizmetlerini özleyen bir ilçemizdi. 2014 yılında AK Parti belediyecilik anlayışıyla tanıştı.  Yerel yönetimlerle merkezi hükümet uyum içerisinde çalıştığında nasıl hizmetler kazanıldığını hep birlikte gördük. Ulus’un çehresi değişti. Bir kere alt yapı problemi vardı. İlçemizin alt yapısını hemen hallettik. Belediyemizin bütçesine ilaveten hükümetimiz katkı üstüne katkı sağladı ve alt yapıdan sonra üst yapı çalışmalarını da tamamladık. İlçemiz tertemiz ve şirin bir ilçe hüviyetini kazanmış oldu.

“SAYMAKLA BİTMEZ”

15 milyon TL’lik Ulus çayı rekreasyon projesi devam ediyor. Islah çalışması tamamlandığında köprüleriyle birlikte Ulus Çayı, Ulus’la bütünleşecek ve çok güzel bir görüntü olacak. Ulus’a kazandırdığımız eserler saymakla bitmez. 6 milyon TL’lik bir hastaneyi ilçemize kazandırdık. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla Ulus Meslek Yüksekokulunu ilçemize kazandırdık. Gençlerimizle birlikte Ulus daha hareketli bir ilçe haline geldik. TOKİ’nin 320 konutluk inşaatı başladı. Bu konuda daha fazla talep olursa biz yine ilçemize destek vermeye hazırız. Ulus otelimizin restorasyonuna da başladık.

“OY ORANIMIZIN YÜZDE 70’İN ÜZERİNDE OLMASI LAZIM”

Şimdi ilçemize Eldeş Barajını yapıyoruz. Eldeş Barajı Ulus’a içme suyu sağlayabilecek ve tarımsal sulamada kullanılacak önemli bir yatırım. Köylerimizde taşkın koruma çalışmaları var. Ulus-Abdipaşa arasındaki yolumuzun standartlarının yükseltilmesi için gerekli müracaatlarımızı yaptık. Ulus hükümet binamızı da 2018’in yatırım programına teklif ettik. İnşallah Ulus’a güzel bir hükümet konağı kazandırmış olacağız. Milletimiz için ne yapsak azdır. Ulus’taki oy oranımız yüzde 70’in üzerinde ama önümüzdeki yerel seçimlerde Ulus ilçe merkezinde de oy oranımızın yüzde 70’in üzerinde olması lazım. Çünkü Ulus’ yapılan hizmetler ortada.

“AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİ VE İCRAAT PARTİSİDİR”

AK Parti milletin partisi ve icraat partisidir.  AK Parti CHP gibi karalama yapan bir parti değil, en ücra köydeki hastanın ayağına doktoru gönderen bir partidir. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu sadece yazmakla kalmayıp icraatlarıyla uygulayan bir partidir. 15 yıl önceki Türkiye’nin tablosuyla bugün ki Türkiye’yi kıyasladığımızda her alandaki yatırımlar kıyas bile kabul etmez. 15 yıl önceki Türkiye bugün ki Türkiye’de 3-4 kat küçük bir Türkiye’ydi. Her alanda ülkemizi yatırım yağmuruna tuttuk. Onun için milletimiz yüzde 34’le başladığımız bu yolda AK Parti yüzde 52 seviyesine çıkarmıştır. Biz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

DAĞ: “KONGRELER ÇOK BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kongreler her siyasi parti için çok büyük önem arz ediyor. Biz her ay mümkün olduğunca il ve ilçe danışma toplantıları yapıyoruz. Ama kongreler 3 yılda oluşan ve 3 yılın muhasebesini yaptığımız, süreç itibariyle de siyasi erdem ve ahlakımızın ne boyuta geldiğinin aslında çok net göstergesidir. 15 yıldan bu yana iktidar partisiyiz. Bugüne kadar 600’e yakın ilçemizin kongresini bitirdik. Bir tane kavga duyan oldu mu? Olmadı. Delege seçimleri yaptık bir tane kavga duyan oldu mu? Olmadı. Ama kendisine neredeyse 3 kat fark attığımız siyasi partide şuanda kongrelerini yapıyor, onun delege seçimlerine bakıldığında birbiriyle yumruklaşmalar ve sürekli kavga ve gürültü görüyorsunuz. Ne için siyaset yapıyorsunuz? Hesapları tamamen 2019 üzerine. Bizde ise yaptığımız 600 kongreden en 300 ilçe başkanımız görevi vakur ve onurlu bir şekilde bıraktı.

“15 YILDA BU ÜLKEYE BİRÇOK HİZMETİ KAZANDIRDIK”

AK Parti olarak şunu çok iyi biliyoruz AK Parti’nin kaderi AK Partililerin kaderi değildir. AK Parti’nin kaderi AK Partililerin kaderidir. AK Parti tökezlemeye girdiği an bu Türkiye için tökezlemeye girmek anlamına gelir. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da aynı doğrultuda yolumuza devam etmek ve çalışmak zorundayız. 15 yılda bu ülkeye birçok hizmeti kazandırdık. Şimdi artık yeni bir atılım dönemi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam