YALÇINKAYA,  BÜLENT ECEVİT’İ VEFATININ 11. YILINDA ANMA MESAJI YAYINLADI

Yalçınkaya, “Ülkemize ve bizlere kazandırdıkları için şükranla yad ediyorum” dedi

YALÇINKAYA,  BÜLENT ECEVİT’İ VEFATININ 11. YILINDA ANMA MESAJI YAYINLADI Güncel

 

Nihal Çınçın

Bartın Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya Bülent Ecevit’in vefatının 11. Yılında anma mesajı yayınladı. Yalçınkaya mesajında, “Ülkemizin yetiştirdiği ve siyasi tarihimizin en önemli liderlerinden biri olan Bülent Ecevit, siyasal yaşamını ülkemizin gelişmesine ve halkımızın refahına adamış bir devlet adamıdır” dedi.

KARAOĞLAN” UNUTULMAYACAK VE ASLA SİLİNMEYECEK BİR YERE SAHİPTİR

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya mesajında, “ 20. yüzyıl siyaset tarihine damgasını vurmayı başarmış olan Bülent Ecevit, Türk siyasi tarihinde dürüstlüğün ve sadeliğin sembolü olmuştur. Ecevit; mütevaziliği, erdemi, nezaketi, cesareti, güveni, çalışkanlığı ve inancıyla halkın “Karaoğlan”ı olarak Türk Milletinin gönlünde unutulmayacak ve asla silinmeyecek bir yere sahiptir.  Laik Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine, Cumhuriyet değer ve kazanımlarına bağlılığı, Milli çıkarlarımızı savunmadaki dik duruşu ve Kıbrıs Barış Harekatı’nın mimarı olarak ülkemizin çıkarlarını her zaman ve her yerde korumasını bilen Ecevit, yurtsever kişiliğiyle de örnek bir kişi olmuştur.  Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve beraberliği için mücadele eden, eşitliğe olan inancıyla vatandaşlar arasında ayrımcılık yaratacak politikalardan her zaman uzak durmuş olan Ecevit, her kesimden vatandaşı kucaklamayı bilmiştir.

11’NCİ YILINDA SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYOR UM

Onurlu, mütevazi ve ilkeli hayatından hiçbir zaman ödün vermeyen Bülent Ecevit, emekten yana tavrı ile işçi haklarının mimarı ve koruyucusu olmuş, tavrını her zaman alın terinden ve işçilerden yana koymuş ve emekçilerin haklarını savunmuştur.  Demokrasimizin gelişmesine çok önemli katkıları olan Ecevit; aynı zamanda şair, tarihçi ve düşünür kimliğiyle de tarihimize adını yazdırmayı başarmış isimlerinden birisidir. Siyaset tarihine asla silinmeyecek izler bırakan partimizin 3. Genel Başkanı, Başbakanımız, halkın Karaoğlan’ı “Halkçı Lider” Bülent Ecevit’i vefatının 11’nci yılında saygı ve özlemle anıyor, ülkemize ve bizlere kazandırdıkları için şükranla yad ediyorum.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam