ŞEHİDİMİZİ BİNLERCE KİŞİ SONSUZLUĞA UĞURLADI

Gözyaşları sel oldu

ŞEHİDİMİZİ BİNLERCE KİŞİ SONSUZLUĞA UĞURLADI Güncel

 

Nihal Çınçın

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak sonsuzluğa uğurlandı. Karapınar’da düzenlenen cenaze törenine Bartın’dan da çok sayıda kişi katılım sağladı.

Perşembe günü sabah saatlerinde Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde yağış ve sisli havadan faydalanarak sınır noktasından Türkiye'ye sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada 7'sİ asker ve 2’si güvenlik korucusu olmak üzere 9 kişi şehit olmuştu. Şehitlerimizden Zonguldaklı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak için dün Karapınar beldesinde cenaze töreni düzenlendi.

Şehidimizin cenazesi Perşembe gece saatlerinde Saltukova Havalimanında yüzlerce kişi tarafından karşılanırken yine yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Karapınar beldesine getirildi.

Dün düzenlenen cenaze törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Karapınar beldesinde ki meydanda düzenlenen cenaze namazına katılan binler meydanı tamamen doldurdu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü şehit ailesinin acısını paylaşırken taziyede bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam