KURS FAALİYETLERİ VE ETKİNLİKLERLE DE HALKIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ 

Halk dansları ekibi günden güne büyüyor

KURS FAALİYETLERİ VE ETKİNLİKLERLE DE HALKIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ  Güncel

Haber merkezi

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nda eğitim gören dansçıların sayısı her geçen gün artıyor.

             2014 yılında 32 dansçının eğitim aldığı topluluk 2017 yılı itibariyle 220 kişiye ulaştı. Sayıyı daha da yukarılara çıkartmak istediklerini söyleyen Başkan Cemal Akın “Sosyal, kültürel, sportif, sanatsal, kurs faaliyetleri ve etkinliklerle de halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz  “ dedi.

8 AYRI GRUPTA 220 KİŞİYE EĞİTİM ALIYOR

            2014 yılında sadece 32 vatandaşın eğitim gördüğü Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nda eğitim görenlerin sayısı 2017 yılında 220 kişiye ulaştı.  A Grubu, Gençler Grubu, Altın Kızlar Grubu, Gümüş Kızlar Grubu, Roman Grubu, Kıvılcımlar Grubu, Yıldızlar Grubu ve 2016-2017 Yeni Başlayanlar Grubu olmak üzere 8 ayrı kategoride eğitim veren Halk Dansları Topluluğu’nun eğitmenliğini ise Orhan Doğan yürütüyor.

POTPORİ VE ROMAN EKİPLERİ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

            Eski Öğretmen Evi’nde çalışmalarını sürdüren ekip Bartın Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu etkinliklerde sundukları muhteşem halk oyunları ile büyük beğeni toplarken, yurt dışında düzenlenen festivallere katılım sağlayarak ilimizi yurt dışında da başarıyla temsil ediyor.  2016 yılında İspanya’da düzenlenen yarışmada potpori ekibi ile 1.’lik kazanan ekip başarısını 2017 yılında Gürcistan’da düzenlenen yarışmada roman ekibiyle tekrarlayarak büyük bir başarıya imza attı.

AKIN,” SAYIYI DAHA DA YUKARIYA ÇIKARTMAK İSTİYORUZ”

            Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,” Göreve geldiğimiz günden buyana kanalizasyon, kava kirliliğinin önlenmesi yeni park alanlarının düzenlenmesi yol ve kaldırım yapım çalışmaları gibi birçok projeyi hayata geçirdik.  Bu çalışmalarımızın yanı sıra kültürel ve sosyal alanlarda da birçok çalışma yaptık. Bu çalışmalardan bir tanesi de halk dansları topluluğuydu. 2014 yılında topluluğumuzda eğitim alan kişi sayısı sadece 32 iken bugün itibariyle bu sayı 220’e ulaştı. Bu sayıyı daha da yukarıya çıkartmak istiyor, bunun içinde maddi manevi ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam