ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ ÖZCAN’DAN, MİLLETVEKİLİ TUNÇ’A ZİYARET

Bartın’a 92,1 milyon çevre ve şehircilik yatırımı

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ ÖZCAN’DAN, MİLLETVEKİLİ TUNÇ’A ZİYARET Güncel

 

Haber merkezi

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret ederek, Bartın’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bartın’a son 14 yılda 92,1 milyon lira Çevre ve Şehircilik yatırımı yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, Çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik yatırımlar kapsamında 2003-2016 yılları arasında, Bartın ilinde ayrıca AB çevre proje destekleri ile 19 milyon TL tutarında yatırım yaptık. Bu dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bartın’daki belediyelere 19 adet çevre temizlik aracı hibe ettik. Bartın’ın kent merkezine doğalgaz getirerek, hava kirliliğini önledik. Bartın il merkezi başta olmak üzere ilçe ve beldelerinin tamamına atıksu arıtma tesisi kazandırmak için yoğun bir çaba gösterdiklerini belirtti.

İLLER BANKASINDAN BARTIN’A 458 MİLYON DESTEK

Milletvekili Tunç, “Yerel yönetimlerin talepleri ve bu talepler kapsamında verdikleri yetkiler doğrultusunda, kentsel alt ve üst yapı ihtiyaçları için projeler geliştiriyor, bu projelerin yapımı için finansman ve teknik destek sağlıyoruz. Bartın’daki belediyelere 2003-2016 döneminde Genel Bütçe’den ayrılan 401 milyon TL‘lik payla birlikte İller Bankası A.Ş.’nin bu dönemde Bartın’a yaptığı 57 milyon TL’lik yatırıma yönelik sağladığı kredi ve hibe ile destek miktarının toplam 458 milyon TL’ye ulaştı.” dedi.

BARTIN’DA TOKİ’NİN ÇALIŞMALARI

Bartın’a 104 milyon liralık toplu konut ve sosyal donatı yatırımı yaptıklarını da belirten Milletvekili Tunç, “Hürriyet Mahallesine 900’a yakın konut, dar ve orta gelirliler için inşa edildi. Ulus ilçemizde inşa edilecek olan 320 Adet konut’un inşaat çalışmaları başladı. Bartın’da emeklilerimize ve diğer vatandaşlarımıza yönelik inşa edilecek olan toplu konutlar içinde çalışmalar hızla devam ediyor.” dedi.

Bartın’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün çalışmalarının değerlendirildiği ziyarette Ali Özcan, Müdürlüğünün görev alanına giren konularla ilgili olarak yoğun gayretle Bartın’a faydalı olmak için çalıştıklarını söyledi. Milletvekili Yılmaz Tunç’ta Müdür Özcan’a çalışmalarından ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam