BARTIN TSO YÖNETİMİ TOBB CUMHURİYET ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Balık, “Bugün itibariyle 592 öğrenci eğitim öğretim görüyor” dedi

BARTIN TSO YÖNETİMİ TOBB CUMHURİYET ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ Güncel

 

Nihal Çınçın

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık beraberinde Oda Meclis Başkanı Adem Akpürçek, Başkan Yardımcısı Sami Karakaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Özcan Yaz ve Gülin Aldatmaz ile eğitim-öğretime açılan Bartın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Cumhuriyet Lisesini ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun 2012 yılında vergi rekortmenleri ödül töreninde Bartın'a okul yaptırma sözü vermesi ve ardından da dönemin Valisi Seyfettin Azizoğlu ile Bartın'a Sosyal Bilimler Lisesi'ni kazandıracak olan protokolü imzalamasıyla yapımı hızlı bir şekilde bitirilen ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında  hizmet vermeye başlayan yeni adıyla Bartın TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Bartın TSO heyetince ziyaret edildi.

 

AKILLI OKUL KAPSAMINDA TÜRKİYE’DE 3. OKULLARDAN BİRİSİDİR

Ziyarette Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Oda Meclis Başkanı Adem Akpürçek, Başkan Yardımcısı Sami Karakaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Özcan Yaz ile Gülin Aldatmaz okulu gezerek öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra Okul Müdürü Naci Yıldız’ı makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundular. Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Bartın TSO Başkanı Halil Balık,  2016 yılında 5.815 metre kare alan üzerine inşaatına başlanarak tamamlanan TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesinin, fiziki ve teknolojik durumu nedeniyle Bartın’da eğitim kalitesini yükseltecek bir okul olduğunu belirtti. Başkan Balık açıklamasının devamında,  “TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 81 ile 81 okul projesi kapsamında 2015 yılında Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında düzenlenen protokol sonrasında Bartın valiliği oluru ile Şiremir Çavuş mevkiinde 2016 yılında yapımına başlanmış olup yeni eğitim öğretim yılında  hizmet vermeye başladı.  Bugün itibariyle okulda 592 öğrencinin eğitim öğretim görüyor. TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi TOBB tarafından 5.815 metre kare alana yaklaşık 6 milyon para harcanarak bitirildi. Okulda 20 derslik var. Bunlardan 3 tanesi teknoloji dersliği olarak hizmet veriyor. Yine okulumuzda çok amaçlı salon bulunmakta olup bu okul akıllı okul kapsamında Türkiye’de 3. Okullardan birisidir. Okul tamamlandıktan sonra Bartın İl Özel İdaresi gerekli desteği hiçbir zaman eksik etmedi. Okulun çevre düzenlemesi, saha betonları, bahçe çitleri, bahçe istinat duvarları, altyapı ve enerji gibi olmazsa olmaz tüm ihtiyaçları hızlı bir şekilde tamamlayarak okulun yeni eğitim öğretim yılına yetişmesinde büyük katkı sağladılar. Bartın Ticaret Odası Yönetimi olarak haklı bir onur ve gurur içerisindeyiz. Odamızın girişimleri ile Bartın’a muhteşem bir eser kazandırmanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Balık okulun yapım ve eğitim öğretime hazırlanışı sürecinden desteklerinden dolayı birçok isme teşekkür ederek,  “Bu süre içerisinde okulun başlamasından bitimine kadar desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen ve daima görüş alışverişi içinde olduğumuz Bartın Valimiz Sayın Nusret Dirim’e ve AK Parti Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a, Bartın Belediye Başkanı Sayın Cemal Akın’a, Bir insanın kurtuluşunun dünyanın kurtuluşu olarak görülmesine büyük önem vererek 81 ilde 81 okul projesini yürüten ve TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okulunu Bartın’a kazandıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyelerine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine, İl Milli Eğitim  Müdürümüze, Defterdarımıza, Milli Emlak Müdürümüze, Vergi Dairesi Müdürümüze sonsuz teşekkür ederiz. Son olarak Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve üyeleri olarak her zaman şunu söyleriz; Başka Bartın yok. Bartın’a yapılacak her yatırımın, çakılacak her çivinin destekçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam