Tüm STK’ları dinleyeceğiz " dedi

KARACAN: “İSTEKLERİ İSTİŞARE ETMEK İÇİN BURADAYIZ”

Tüm STK’ları dinleyeceğiz Güncel

Nihal Çınçın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Bartın’ı ziyaret ederek Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Sivil Toplum Kuruluşlarının gücünü bildiğini söyleyen Karacan, “STK’ların gücü ile beraber siyasi iradenin el ele verdiğinde neler yapılabildiğini bilen bir arkadaşınızım. Bu şehir için daha fazla bir araya gelmek lazım.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Bartın’da ‘STK Buluşmaları’ toplantısına katıldı.  İlk olarak AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek burada partililerle bir araya gelen Karacan, Bartın’a geldiği için mutlu olduğunu belirtirken sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yaptığını ve toplantı yaptığı illerin dinamiklerini harekete geçirdiklerini söyledi.

TÜM STK'LARI DİNLEYECEĞİZ

Yaklaşık 3 aydır partisinin genel başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü ve bu süreçte 13 ili ziyaret ettiğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan, “Bugün Bartın'daki sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geleceğiz. Onlara nutuk atmayacağız, onları dinleyeceğiz, ne istediklerini soracağız. Bundan sonraki süreçte de 81 ildeki sivil toplum kuruluşlarını dinleyeceğiz. Odalarımızın, derneklerimizin, esnaf odalarımızın, sendikalarımızın, en ufak derneğinden en büyüğüne kadar tüm STK'ları dinleyeceğiz. Olması gereken ve bize yakışan da bu. Bizim gönüllere girmemiz gerekiyor. Zaten gönüllerdeyiz ama bazen ara ara kopukluklar olabiliyor, değişiklikler olabiliyor. Biz bu kutlu davanın arkasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Makam mevki hiç önemli değil. Ben bugün genel başkan yardımcısıyımdır, milletvekiliyimdir, yarın hiçbir şey olmayabilirim. Ama biz bu davaya inandıysak, enerjisinden sağlığa, eğitimden yollarına kadar, hızlı trenine kadar bu hizmetlerin gelecek nesiller için de devam etmesini istiyorsak hep biraz daha gayret göstermeliyiz. Biz halkın partisiyiz, biz en üstünden altına kadar herkese dokunabilecek bir partiyiz. O zaman bizim halkın gönlüne tekrar girmemiz, elini sıkmamız, gönlünü almamız, ‘bizden bir isteğin var mı, senin için ne yapabiliriz, Bartın için ne yapabiliriz?’ dememiz lazım. Sadece Bartın için değil Türkiye için bunu yapmamız gerekiyor. Sadece kendimiz, davamız için değil, tüm İslam coğrafyası için mücadele etmemiz, gece gündüz çalışmamız gerekiyor. 2019’lar, 2023’ler, 2053’ler, 2071’ler için hiç durmadan yolumuza devam etmek boynumuzun borcu.” dedi.

GÖREVİM BİR KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRMEK

Bartın Öğretmenevi’nde sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle de bir araya gelen Karacan, “Bugün ekibimizle beraber ‘Bartın ilinin, sivil toplum örgütlerimizin sıkıntılarını, sivil toplum örgütlerimizle beraber neler yapabiliriz?’ noktasında Bartın’ın Ankara’ya iletmek istediği istekleri hep beraber istişare etmek için buradayız. Bende uzun yıllar sivil toplum örgütlerinde uzun yıllar çalıştım. Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nde görev yaptım. Sivil toplumla birlikte sivil toplum örgütleri el ele verirse neler yapılabileceğin bilen bir arkadaşınızım. Üç aydan bu yana tüm Türkiye’yi il il dolaşıyorum. Buraya nutuk atmaya değil sizleri dinlemeye geldim. Sizlere vereceğimiz formlara ilgili bakanlık ya da kuruma, başbakanlık ya da genel başkanlığımıza iletilmek üzere görüşlerinizi alacağız. Kurumlara ileteceğimiz görüşlerinizin olumlu ya da olumsuz geri dönüşleri kesinlikle olacak. Ben bunun için geldim. Bu ülke için ve bu şehir için yaptığınız her işten Allah bin kere razı olsun. Dernek, oda, vakıf ne olursa olsun hepiniz seçilmiş, hepiniz Bartın’a hizmet etmek için gecesini gündüzünüze katarak, fedakârlıklarda bulunarak temsil ettiğiniz insanlara hizmet etmek için buradasınız. Sendika ya da dernek hiç önemli değil. Mühim olan temsil ettiğiniz insan ve kitlelere hizmet etmek. Benim de görevim bir köprü vazifesi görmek.” diye konuştu.

DAHA FAZLA BİR ARAYA GELMEK LAZIM

Karacan konuşmasının devamında Ankara düzeyinde, Genel Başkanlık düzeyinde Bartın’da olduğunu ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın selamlarını getirdim. Sizlerden aldığımız bilgiler tek tek değerlendirilecek. Bir ilin Valisi, Vekili, Rektörü, Belediye Başkanları, İktidar Partisi İl Başkanları, STK ve Sendika Başkanları aynı görüşte birleşebiliyorsa o şehirler ilerliyor. O şehirdeki Rektör, Oda Başkanı, siyasi temsilci, STK temsilcileri bir kenarda duruyorsa o şehirde hiç bir şey olmuyor. Bu işin mutfağından gelen ve üyeliğinden başlayıp komitelerinden devam eden ve en üst noktalara kadar görev alan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. STK’ların gücünü biliyorum. STK’ların gücü ile beraber siyasi iradenin el ele verdiğinde neler yapılabildiğini bilen bir arkadaşınızım. Bu şehir için daha fazla bir araya gelmek lazım. Bartın’ın gelişmesini istiyorsanız, bu masadaki arkadaşlarımızın bir şekilde siyasi irade ile birlikte hareket ederek hep birlikte neler yapılabileceğini bilen bir kardeşinizim. Özellikle söylüyorum Vali ve Rektör’ün kapılarının açık olması lazım. Buda sizin elinizde olan bir şey.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam