MİLLETVEKİLİ TUNÇ ULUS BELEDİYE OTELİ RESTORASYON ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Yaklaşık maliyetli 1 milyon 200 bin lira

MİLLETVEKİLİ TUNÇ ULUS BELEDİYE OTELİ RESTORASYON ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ve AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç ile birlikte yıllardır atıl vaziyette bekleyen ve çürümeye terkedilmiş bulanan Ulus Belediye Oteli’nin turizme kazandırılması için başlatılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan ve 14 Temmuz 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen, 800 bin lirası BAKKA tarafından 400 bin lirası da Ulus Belediyesi tarafından karşılanacak olan 1 milyon 200 bin lira maliyetli Ulus Belediyesi Restorasyon Projesi’nin yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Milletvekili Tunç, “Uzun yıllardır kamulaştırma ve diğer sorunlar nedeniyle atıl durumda kalan Ulus Belediye Oteli’nin turizme kazandırılması için Ulus Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun ile birlikte başlattığımız ve Sayın Valimizin de destek verdiği Ulus Belediye Otelinin restorasyon çalışmaları devam ediyor, bu gün çalışmaları yerinde inceledik, çalışan işçilerimize ve teknik personele kolaylıklar diledik. Çalışmalar tamamlandığında Küre Dağları Milli Parkı’nın içerisinde yer alan doğa kenti Ulus ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği, bölge ekonomisine ve bölge turizmine önemli katkı sağlayacak bir esere Ulus ilçemiz kavuşmuş olacak” dedi.

UZUN, “4 YILDIZ ALABİLECEK OTELİMİZİ İLÇEMİZ VE BÖLGE TURİZMİNE, ÜLKE EKONOMİSİNE KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’da Milletvekili Tunç’a Ulus Belediye Otelinin restorasyon projesine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek; “24 yıl önce temeli atılan ve arazisinde çıkan mülkiyet sorunu nedeniyle yaklaşık 20 yıldır atıl durumda bekleyen oteli turizme kazandırma kararlılığında olduklarını ve bunun için başladıkları çalışmanın tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Tesisin turizme kazandırılmasına yönelik geçmişte yapılan projeyi göreve geldikleri 2014'te yeniden revize ettiklerini ve hazırladıkları projeyle BAKKA'dan finans arayışına girdiklerini söyledi. Uzun, “Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’un ve Sayın Valimizin, BAKKA Yönetim Kurulunun desteğiyle projemiz kabul edildi. Otelin, yeniden ayağa kaldırılması için gerekli olan yaklaşık 1 milyon 200 bin lira bedelin yaklaşık 800 bin lirası BAKKA tarafından karşılanıyor. Yaklaşık 3 aydır otelin restorasyon ve deprem güçlendirme inşaatımız devam ediyor. Milli servetimizin heba olmaması için ormanla iç içe olan ve 4 yıldız alabilecek kapalı yüzme havuzlu otelimizi ilçemiz ve bölge turizmine, ülke ekonomisine kazandırmış olacağız." dedi. Otelin bulunduğu konumda futbol sahası, spor salonu, yürüyüş yolları gibi imkanların da olduğuna işaret eden Uzun, tesisin başta futbol kulüpleri olmak üzere diğer spor branşlarındaki sporculara da kamp imkanı sunacağını belirterek; “İlçenin temiz havası, oksijeni, görsel olarak yeşilin her tonu, akarsuları, şelalesi ve yaylasıyla kampa çok elverişli ve kıymetli bir bölge olduğuna söyledi. Uzun, "Yine ilçemiz son yıllarda bisiklet şenlikleri, kamp gibi çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor. Otel tamamlandığında ilçemize gelen ziyaretçilerin konaklaması için de önemli bir eksikliği giderecektir. Küre Dağları Milli Parkı eteğinde, ormanla iç içe olan otelin hizmete girmesiyle ilçe turizminde bir patlama yaşanacak ve bu ilçe ve bölge ekonomimize de olumlu yansıyacaktır." dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam