MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ KOZCAĞIZ VE HASANKADI MUHTARLARI İLE BULUŞTU

Tunç, “Önemli eserler kazandırdık ”dedi

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ KOZCAĞIZ VE HASANKADI MUHTARLARI İLE BULUŞTU Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız ve Hasankadı beldelerine bağlı köy muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek, muhtarlarla sohbet etti.

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz, Kozcağız Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar katıldı.

MUSTAFA KARAMAN VE ZEKİ ERDOĞAN’DAN MİLLETVEKİLİ TUNÇ’A TEŞEKKÜR

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan toplantıda birer konuşma yaparak, Kozcağız’da ve Hasankadı’da yapılan yatırım ve projelere vermiş olduğu katkılardan dolayı Milletvekili Tunç’a teşekkür ettiler.

“KOZCAĞIZ’A VE HASANKADI BELDELERİMİZE ÖNEMLİ ESERLER KAZANDIRDIK”

Milletvekili Tunç, Kozcağız’a AK Parti iktidarında çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek; “2014 yılında temellerini attığımız, Kışla Barajını bu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz, Kozcağız Barajını da önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlayacağız böylece Kozcağız ve Bartın sel taşkınlarından korunmuş olacak, Kozcağız’ın arazileri de sulu tarıma kavuşacak” dedi. Kozcağız beldesinde hükümet belediye uyumu ile önemli altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve beldeyi daha yaşanılabilir hale getirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, “Kozcağız terminali, İmam Hatip Ortaokulu. Ahmetler Ortaokulu, Yuva anaokulu gibi eğitim yatırımlarını Kozcağız’a kazandırdıklarını, şimdi de Kozcağız Endüstri Meslek Lisesini ve Kozcağız Anaokulu’nu yatırım programına aldıklarını söyledi. Kozcağız stadı, Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi, Kozcağız-Perşembe yolunu tamamladıklarını, Kozcağız-Kumluca yolunun tamamlanmak üzere olduğunu belirten Tunç, Kozcağız-Bartın arasında yapımına başlanacak olan duble yolun da 110 milyon liraya ihale edildiğini, yakında inşaatına başlayacaklarını söyledi. Milletvekili  Tunç, Kozcağız’a doğalgaz gelmesi için de gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Hasankadı Belediyesinin yatırımlarına da büyük destek verdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Hasankadı Belediye Başkanımız Zeki Erdoğan ile birlikte elele vererek beldenin alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarını tamamladıklarını şimdi de üst yapı ve çevre düzenlemelerini gerçekleştirmekte olduklarını söyledi. Hasankadı beldesinin içinden geçen Günye deresinin ıslah çalışmalarının da devam ettiğini belirten Milletvekili Tunç, Hasankadı Aile Sağlığı Merkezini, Hasankadı İmam Hatip Ortaokulunu Hasankadı Belediyesi Sosyal Tesislerini, Kapalı Halı sahayı beldeye kazandırdıklarını, yakında Kapalı spor salonunun da ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

KÖYDES ÇALIŞMALARI

KÖYDES Projesi ile köylerimizin alt yapı, yol ve içme suyu problemlerini çözmek için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, KÖYDES projesi ve İl Özel İdaremizin bütçesi ile gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde köylerimiz daha yaşanılabilir hale geldi dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un da İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin köylerde gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdiği toplantıda Milletvekili Tunç, muhtarların çeşitli konulardaki taleplerini dinleyerek, çözüm için gerekenleri yapacaklarını ifade etti.

“HER ENGELİ MİLLETİMİZİN DESTEĞİ İLE AŞTIK”

Milletvekili Tunç, AK Parti’nin iktidar ı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmediğini, ülkede yatırımların durduğunu, enflasyon canavarının milleti canından bezdirdiğini, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle başörtüsü ile Üniversiteye gitmek isteyen kız öğrencilerinin yaka paça okulların kapısından çevrildiğini belirterek, “hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunlar AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdi” dedi. Milletvekili Tunç konuşmasının devamında; “Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti, ekonomimiz 15 yıl öncesine  göre 4 kat arttı, milli geliri 180 milyar dolar olan Türkiye bu gün 850 milyar dolar milli geliri olan bir ülke haline geldi. Türkiye’nin ilerlemesini kalkınmasını istemeyen, dünyada haklının ve mazlumun sesi olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçlerin Türkiye’nin AK Parti ile olan kutlu yürüyüşünün önünü kesmek için çok uğraştıklarını, 367 krizi, kapatma davası, gezi olayları, MİT krizi, Mit tırlarının durdurulması, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 temmuzda da tarihimizin en karanlık hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını, tüm engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardıklarını söyledi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam