MİLLETVEKİLİ TUNÇ KURUCAŞİLE İLÇESİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU

Tünel projesi için 1 milyar 550 milyon

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KURUCAŞİLE İLÇESİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, beraberindeki, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, Kurucaşile Belediye Başkanı M. Zihni Sayın, AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Necati Erkal ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Kurucaşile ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Milletvekili Tunç Kurucaşile ilçesi merkez camide cenaze töreni gerçekleştirilen, İl Genel Meclisi Üyesi Murat Erfındık’ın babası Akın Tayyar Erfındık’ın cenaze törenine katılarak, yakınlarına baş sağlında bulundu. Buradan Kurucaşile ilçesinde tamamlanan dere ıslah çalışmalarını inceleyen Milletvekili Tunç, esnaf ve Kurucaşilelerle selamlaştı.

KURUCAŞİLE’YE DEV YATIRIMLAR YAPTIK, DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ziyaretlerde yaptığı açıklamada, Bartın-Kurucaşile yolunda dev yatırımlara imza attıklarını belirterek, "60 kilometrelik yol, tamamlandığında 46 kilometreye düşecek, 13 kilometre gidiş 13 kilometre dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilmiş olacak ve toplam 1 milyar 550 milyon liraya mal olacak." dedi.

Yapılan yatırımın büyüklüğüne dikkat çeken AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunun tamamlandığında, tüneller ve viyadükler sayesinde 60 kilometreden 46 kilometreye düşeceğini, 13x2 kilometre gidiş-dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilmiş olacağını ve proje için 1 milyar 550 milyon lira harcanacağını söyledi. Bartın-Kurucaşile arasına ayrılan bu kaynağa bakıldığında, geçmişte 3,5 kilometrelik Bolu Dağı Tünelini açamayan iktidarlar döneminden bugün sadece Kurucaşile yoluna 26 kilometre tünel inşa eden bir ülke konumuna geldiğimizin altını çizdi.

Kurucaşile Yüksekokulu, Kurucaşile köylerimizin yol ve içme suyu problemlerinin çözümü, İlçe merkezindeki cadde ve sokakların  düzenlenmesi, Tekkeönü ahşap yat ve tekne sanayi sitesinin alt yapı yatırımları, Kurucaşile stadı, Kurucaşile Spor Salonu gibi önemli yatırımları Kurucaşile’ye kazandırdık, Kurucaşile ilçe merkezinin alt yapı kanalizasyon ve arıtma tesisi ile ilgili çalışmalara, Kurucaşile ilçe merkezinden geçen derelerin ıslah çalışmalarına devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde de Kurucaşile ilçemize yeni eserler kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam