MÜDÜRLÜKTEN ARICILARA EĞİTİM

Bartın’da bin 500 arıcı var

MÜDÜRLÜKTEN ARICILARA EĞİTİM Güncel

 

Haber merkezi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün de iş birliğiyle Arıcılık Kursu düzenlendi. Ziraat Teknikeri Recep Işıkoğlu’nun eğitmenliğinde gerçekleştirilen kursa 40 kursiyer katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün de iş birliğiyle Arıcılık Kursu düzenlendi. Ziraat Teknikeri Recep Işıkoğlu’nun eğitmenliğinde gerçekleştirilen kursa 40 kursiyer katıldı. Kursun açılışında  Kursun açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Asım Özdemir, İl Müdür Yardımcımız Sadık Kelez ve şube müdürleri de yer aldı.

BAYRAM:  “BAL ÜRETİMİMİZ 175 TON CİVARINDADIR” 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram kursun açılışında yaptığı konuşmada "Kursa göstermiş olduğunuz katılım için çok teşekkür ederim. Ülkemiz koloni varlığı bakımından dünyada 3. bal üretimi bakımından 2. sıradadır.  İlimizde bin 500 civarında arıcı ve 30 bin kadar arılı kovan bulunmaktadır. Bal üretimimiz 175 ton civarındadır. Son 3-4 yıl içinde 44 arıcılık kursu açtık ve bu kurslarımızda bin 430 kursiyerimize eğitim verdik. Bakanlığımızca uygulanan Genç Çiftçi Projeleri kapsamında 40 üreticinin 2016-2017 yılları içinde projesi onaylanmış bin 600 arılı kovan çiftçilerimize dağıtılmıştır. Bunun dışında ayrıca arılı kovanlara ve yüzde 50 hibeli Tarıma Dayalı Ekonomik yatırımlarında bal paketleme tesislerine de destekleme verilmektedir. Müdürlük olarak kurslarımız, eğitim ve yayımlarımızla arıcılarımızın daha teknik bilgiyle donanmaları hedeflenmektedir" dedi.

Kursiyerlere başarılar dileyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Asım Özdemir, buna benzer kursları müdürlük olarak desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam