TOKİ Köprüsü bilmecesinde son gelişme!

15 Milyon TL ödenek

TOKİ Köprüsü bilmecesinde son gelişme! Güncel

Haber merkezi (Hergün Gazetesi)

Bartın’da yılan hikayesine dönen TOKİ Köprüyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ Köprüsü’nü Devlet Su İşlerinin (DSİ) 2017 yılı ek yatırım programına aldıklarını belirterek, köprü inşaatı için 15 milyon TL ödenek ayrıldığını söyledi. Tunç ayrıca eksiklikleri tamamlanan koruma amaçlı imar planıyla ilgili dosyanın geçen hafta itibariyle Bartın Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne verildiğini kaydetti.

Bartın’da yılan hikâyesine dönen TOKİ Köprüyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.   Bilindiği üzere köprü için 2011 yılında Kalkınma Bakanlığında 2,5 milyon lira ödenek ayrılmış ve ödenek Bartın İl Özel İdaresine aktarılmıştı. TOKİ Köprüsüyle ilgili zaman zaman AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ile Bartın Belediyesi arasında da tartışmalar yaşanmıştı.  Koruma amaçlı imar planını sonuçlandıramaması nedeniyle yapımına başlanamayan TOKİ Köprüsü’nün Bartın Irmağı Islah projesi kapsamında yapılması için Tunç’un Orman ve Su İşeri Bakanı Veysel Eroğlu ile yaptığı görüşmelerin ardından TOKİ köprüsü DSİ 2017 yılı ek yatırım programına alındı.

BELEDİYE PLANI MÜDÜRLÜĞE TESLİM ETTİ

Köprü için 15 milyon lira ödenek ayrıldığını belirten Milletvekili Tunç, koruma amaçlı imar planındaki eksikliklerin tamamlanması için Bartın Belediyesi ile yazışmalar yapıldığını ve  Belediye’nin geçen hafta itibariyle dosyayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne intikal ettirdiğini, incelemenin ardından Koruma amaçlı İmar planı dosyasının Bakanlığa gönderileceğini imar çalışmaları kesinleştikten sonra da köprü için yapım ihalesine geçileceğini söyledi.

TUNÇ VE DİRİM’DEN KÖPRÜNÜN YAPILACAĞI YERDE İNCELEME

Geçtiğimiz haftalarda Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Nusret Dirim, DSİ Bölge Müdürü Hayrettin Baysal ve diğer yetkililerle birlikte köprünün yapılacağı bölgede incelemelerde bulunmuşlardı. Tunç, Bartın Irmağı üzerinde inşa edilecek olan ve altından tekne geçişlerine uygun bir şekilde inşa edilmesi planlanan TOKİ Köprüsü’nün Bartın şehir merkezi ile TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi, Orduyeri Mahallesi, Dallıca Köyü ve civar köylere ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir  proje olduğunu  söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam