TUNÇ: “BARTIN’I ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ”

Rektörlük binası yapım ihalesi 3 Kasım’da

TUNÇ: “BARTIN’I ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ” Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar kampüsünde inşa edilecek olan Rektörlük binası yapım ihalesinin 3 Kasım 2017 tarihinde Bartın Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığınca gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesinin aradan geçen süre içerisinde önemli gelişmeler sağladığını ve 1200 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kutlubey Yazıcılar kampüsünde, fakülte binalarının bir kısmımın, laboratuvarların, öğrenci ve personel yemekhanelerinin yapımının tamamlandığını, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu idari bina ve spor salonu ile üniversite kütüphanesi inşaatlarının devam ettiğini belirterek, 3 Kasım 2017 tarihinde de Rektörlük Binası yapım işinin ihale edileceğini söyledi.

ÖĞRENCİ YAŞAM MERKEZİ VE SOSYAL VE SPORTİF TESİSLERİN İHALESİ DE 23 EKİM’DE

Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi yeni kampüs alanına ulaşım için gerekli olan köprülü kavşak inşaatının da önemli ölçüde tamamlandığını, kamulaştırmanın ardından bağlantı yollarının da tamamlanacağını kaydetti. Üniversite kampüs alanı içerisinden geçen Yazıcılar Deresinin de ıslahını tamamladıklarını belirten Tunç, kampüs alanında yapımı devam eden Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatında da son aşamaya gelindiğini, üniversite lojmanlarının inşaatının tamamlandığını, kampüs alanında Kredi Yurtlar Kurumu tarafından bin 750 kişilik yurt yapımının da ihale aşamasında olduğunu dile getirdi. Tunç ayrıca  Bartın Üniversitesi yeni kampüs alanı içerisinde Öğrenci Yaşam Merkezi yapımının da 23 Ekim 2017 tarihinde ihale edileceğini ve bir yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

BARTIN, ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE GELİŞİYOR

Yılmaz Tunç, tüm bu çalışmalar tamamlandığında bu gün 15 bin öğrenciye ulaşan Bartın Üniversitesinin Ağdacı kampüsü ve Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ve ilçelerimizdeki yüksekokullar ile birlikte 30 bin öğrenci hedefine yaklaşacağını ve bölgemizin en iyi üniversitelerinden biri olacağını söyledi. Tunç, Bartın Üniversitesi büyüdükçe, Bartın’ın da büyümeye, gelişmeye devam edeceğini kaydetti. Yılmaz Tunç, “Bartın Üniversitesi’ne verdikleri destekten dolayı başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza, üniversitemizin kuruluşundan bu yana emeği geçen Kurucu Rektörümüze, yeni rektörümüz ve ekibine teşekkür ediyorum”  dedi.      

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam