BARTINSPOR’A DESTEK OLAN OTOBÜS FİRMALARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Akın: “Bartınspor spor turizminin lokomotifi olacak”

BARTINSPOR’A DESTEK OLAN OTOBÜS FİRMALARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Spor Toto BAL Liginde mücadele eden Bartınspor’a destekte bulunan şehirlerarası otobüs firma sahipleri ve temsilcileri için teşekkür yemeği düzenlendi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da katıldığı yemekte, firma temsilcilerine plaket takdim edildi.

Spor Toto BAL Liginde mücadele eden Bartınspor’a destekte bulunan şehirlerarası otobüs firma sahipleri ve temsilcileri için teşekkür yemeği düzenlendi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da katıldığı yemekte, firma temsilcilerine plaket takdim edildi.  Birlik beraberlik mesajlarının verildiği gecede, Bartınspor için destek çağrısı da yapıldı. Spor turizminin lokomotifinin Bartınspor olduğunu ifade eden Cemal Akın, profesyonel lige çıktığı takdirde şehrin tanıtımında büyük rol oynayacağını söyledi. Nife Cafe’de gerçekleştirilen yemeğe, Cemal Akın’ın yanı sıra, Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, Kulübün Genel Kaptanı Aykut Oktay Ulu, Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Kulüp Müdürü Şennur Demir ve otobüs firma temsilcileri katıldı. Birlik beraberlik mesajlarının verildiği yemekte, kulübü destek olan otobüs firma temsilcilerine teşekkür plaketi verildi. Plaketler ise Belediye Başkanı Cemal Akın, Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Mustafa Ahmet Oktay, Aykut Oktay Ulu ve Şennur Demir tarafından takdim edildi.

“BARTINSPOR’A BÜYÜK BİR DESTEK GEREKİYOR”

 Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yemekte yaptığı konuşmada Bartınspor profesyonel lige taşımak her türlü desteğin verilmesi gerektiğinin altını çizerken, spor turizminin lokomotifinin Bartınspor olarak nitelendirdi. Bartınspor’un profesyonel lige çıktığı takdirde şehrin tanıtımında büyük rol oynayacağını vurgulayan Akın, “Bartınspor’un başarısı için hep birlikte destek olmaya çalışıyoruz. Kulüp Başkanımız Mehmet Bulut önderliğinde yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımız bu sezon şampiyonluk hedefledi. Önemli çalışmalarda yapıyorlar. Bartınspor’un bu yılki bütçesi 3 milyon civarında olduğu biliyoruz. Bu bütçe yüksek bir bütçedir. Bu yüzden de Bartınspor’a büyük bir destek gerekiyor. Bu desteği ise Bartın halkı, belediye, çeşitli kurum ve kuruşlardan verecektir. Bunlardan bir tanesi sizlersiniz. Sizlerde elinizden geleni yaptığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.

“BARTINSPOR PROFESYONEL LİGE ÇIKARSA İLİMİZİN SPOR TURİZMİ ARTACAK”

Bartınspor’un profesyonel lige çıktığı takdirde, Bartın’a büyük takımların geleceğini dile getiren Akın,  Bir hedefimiz var. Bu hedefe doğruda ilerliyoruz. Bartınspor bu hedefe ulaşması demek ve o hedeflediği liglerde olması demek, bu güzel ve değerli şehrimizin tanınması demektir. Bartınspor’un profesyonel lige çıktığı takdirde, Bartın’a büyük takımların geleceği demektir. Bu gerçekleştiğinde ilimizin spor turizmi artacaktır. Bunun lokomotifi de Bartınspor’dur. Tabi ilimizdeki Polisgücü Voleybol Takımı ve Bartın Belediyesi Bayan Basketbol Takımı da bu görevi yerine getiriyor. Ama futbolun seyirci kapasitesi daha büyüktür. Bu yüzden Bartınspor’un önemi biraz daha artıyor. Onun için spor turizmin lokomotifi olan Bartınspor’un başarısı için el birliği ile çalışıyoruz. Çok uzun süre BAL Liginde kaldığımız için taraftarlarda bir kırgınlık oluştu. Bu kırgınlığın ve küskünlüğün gitmesi içinde Bartınspor’u profesyonel lige çıkarmaya çalışıyoruz. BAL ligi gerçekten çok zor bir lig. Profesyonel ligden daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Tabi profesyonel lige çıktığımızda federasyon tarafından bir bütçe verecekler, bu da bizi rahatlatacaktır. O anlamda hem şehrin yükünü azaltmak hem de futbol tribünü oluşturmak için profesyonel lige çıkmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 BULUT: “GÜN BİRLİK, DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut ise konuşmasında “Bizde tüm otobüs firma sahiplerine verdikleri destekleri için teşekkür ediyoruz. Duyarlı davrandıkları için ayrıca yönetim olarak teşekkür ediyoruz. Yolunuz açık kazancınız bol olsun. Tüm şehrin birlik ve beraberlik içerisinde, şehrin kimliği olan Bartınspor için gerekli hassasiyeti göstermesini yönetim kurulu olarak arzumuz, istediğimizdir. Gün, birlik günüdür. Gün, dayanışma günüdür. Şehir olarak takımımızı taşımımız gereken yer profesyonel ligdir” ifadelerinde bulundu.

FİRMALAR BARTINSPOR’UN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK

 Mehmet Bulut, takıma sağladıkları büyük destekten dolayı otobüs firmalarına teşekkür ederken, maddi ve manevi desteklerini devam ettirmelerini istedi. Otobüs firma temsilcileri de Bartın’ın ortak paydası olan Bartınspor’a her zaman olduğu gibi bundan sonra da destek sağlayacaklarının sözünü vererek, şampiyonluk yolunda Bartınspor yönetimine ve futbolcularına başarılı bir sezon geçirmelerini diledi.

İŞTE FİRMALARIN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİ!

Otobüs Firma sahipleri ve temsilcileri yemekten sonra birer açıklama yaparak, Bartınspor için destek istediler. Otobüs firma temsilcileri, Bartınspor ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattılar: Kamil Koç Firması: “Bartınspor’un her zaman arkasındayız. Desteğimiz her zaman sonsuz olacak. Biz dahil olmak üzere siz Bartın’da yaşayan herkesin Bartınspor’a destek vermesini bekliyorum.”

 Öz Bartın Firması: “Bartınspor’a bu sezonda desteğimiz devam edecektir. İnşallah Bartınspor’umuz bugünden sonra daha iyi olur ve hakkettiği profesyonel ligde tekrar ilimizi temsil eder.”

Metro Firması: “Biz desteğimizi her yıl olduğu gibi bu yılda desteğimizi yaptık. Halkımızın da Bartınspor’a destek olmaları için buradan çağrıda bulunuyoruz. Artık Bartınspor’umuzu canlandırmamız gerekiyor. Diğer spor takımları gibi Bartınspor’da güçlü bir takım olsun.”

Savaş Birlik Firması: “Her an Bartınspor’a destek olmaya hazırız. Bu sezonda takımımıza başarılılar diliyoruz. Ayrıca yönetimimizdeki değerli arkadaşlarımıza, futbolcu kardeşlerimize ve tüm Bartınspor sevdalıları için bu yeni sezon hayırlı uğurlu olsun.”

Efe Tur – Özemniyet Firması: Şu ana kadar Bartınspor için yaptığımız destek ve katkılardan dolayı mutluyuz. Biz görevimizi yerine getirdik. Bundan sonra da Bartınspor’un bir üst kademeye yükselmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.”

Bartın Belediyesi Terminal İşletmesi: “Bartınspor’a destek vermekten canı gönülden hep birlikte hazırız.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam