MESO, MAKTEK İZMİR 2017 FUARINDA

Çanakkale şehitleri unutmadılar

MESO, MAKTEK İZMİR 2017 FUARINDA Güncel

 

Haber merkezi

Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası (MESO) İzmir Tüyap Fuar Merkezinde düzenlenen Maktek İzmir 2017 fuarına katıldı. Fuardaki takım tezgâhları, metal işleme makineleri, kaynak delme, kesme teknolojileri gibi stantları gezen üyeler aynı zamanda Çanakkale şehitliğine de gezi gerçekleştirdi.

Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası (MESO) İzmir Tüyap Fuar Merkezinde düzenlenen Maktek İzmir 2017 fuarına katıldı. fuara katılan 40 kişilik heyet fuardaki takım tezgâhları, metal işleme makineleri, kaynak, delme, kesme teknolojileri, kalite kontrol ve test cihazlarını inceledi. Bu ve buna benzer fuarlarla üyelerin yeni teknoloji tanımak fırsatı elde ettiklerini ifade eden Bartın MESO Başkanı Yılmaz Akdeniz, “Üyelerimiz bu tanıtım günlerinde yeni teknolojileri de tanımış oluyor. Sektörün Ege Bölgesindeki En Büyük Buluşması” olarak nitelendirilen MAKTEK İzmir 2017 Takım Tezgâhları, Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, Kalite Kontrol ve Test Cihazları Fuarı ile ilgili olarak hedefimiz yerli ve yabancı platformlarda bilinirliği yüksek, etkili ve uluslararası bir fuara ev sahipliği yapılan bu büyük organizasyona ziyaret etmek bizim için memnuniyet verici oldu. MAKTEK İzmir Fuarında CNC ve Üniversal Talaşlı İmalat Makineleri, Sac İşleme Makineleri, Kesici ve Tutucu Takımlar, CAD/CAM Teknolojileri, Ölçü Aletleri, Kalite Kontrol Cihaz ve Ekipmanları, Yağlama ve Soğutma Sistemleri, Kamu Kurumları ve Üniversiteler, İlgili Meslek Kuruluşları, Finans Kuruluşları ve Sektörel yayınların güçlerini bir arada sergileyecekleri tüm gelişme ve yenilikleri bir arada görme fırsatını yakalayan üyelerimiz, yine stantları gezerek firma yetkililerinden CD, broşür ve bilgi aldılar” dedi.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNİ DE ZİYARET ETTİLER

İzmir’in tarihi ve turistik yerlerini de gezen üyeler Çanakkale şehitliğini de ziyaret etti. Çanakkale gezisi kapsamında ise  Çanakkale destanı tanıtım merkezine, Çanakkale Şehitleri abidesi, Seyit Onbaşı, Tabyalar, Zafer Anıtı, 57. Alay, Kanlı Sırt, Conk Bayırı, Yahya Çavuş Şehitliği, Setüahir Kemal Yeri, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, İngiliz Anıtı ve Şehitlikleri, Kilitbahir Kalesi, Seddülbahir,Kalesi,Alçıtepe’ye Kabatepe,Arıburnu, Conkbayırı ve Anafartala. Kanlısırt, Conkbayır, Kemalyeri tepelerine ve Conkbayırı Tepesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün çok büyük bir heykeline, Atatürk, heykelin bulunduğu yerde göğüs cebinde taşıdığı bir cep saati sayesinde ölümden döndüğü mekan gibi tarihi yerler gezildi.

AKDENİZ: “SAHİP OLDUĞUMUZ COĞRAFYAYI DAHA İYİ ANLAMALIYIZ”

Yılmaz Akdeniz geziyle ilgili "Üyelerimiz için düzenlenen Çanakkale Şehitlikler gezisi çok güzel geçti. Söz konusu gezinin sahip olduğumuz coğrafyayı daha iyi anlamak ve Atatürk'ün bu savaşlarda göstermiş olduğu olağanüstü çaba, gayret ve kahramanlıklar, dünyada başka hiçbir lidere nasip olamaz. Bu ülkeyi bize yurt olarak canları pahasına bırakanları kahraman askerlerimizi yerlerinde ziyaret etmek; onların o mücadelesini bir kez daha hatırlamak için bu tür bir faaliyet içerisinde bulunduk. Oda olarak üyelerimize yönelik her sene Çanakkale Şehitlik ziyareti gerçekleştirileceğini ifade eden başkan Akdeniz katılımcı üyelerimize teşekkür ederim" açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam