DEVLET HASTANESİNDEKİ ASANSÖRLER YENİLENDİ

Engelli vatandaşlar unutulmadı

DEVLET HASTANESİNDEKİ ASANSÖRLER YENİLENDİ Güncel

 

Haber merkezi

Bartın Devlet Hastanesi'ndeki asansörler yenilendi. Yeni haliyle hizmete giren asansörlerde görme ve duyma engelli vatandaşların hizmete erişimini kolaylaştıran tutunma barları, sesli uyarı sistemi ve brail alfabesi yer alıyor.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Açıkgöz, Bartın Devlet Hastanesi'nde 12 yıldır hizmet veren ve zaman içinde yıpranan asansörlerin yenilendiğini açıkladı. asansörlerin yeni haliyle hizmete girdiğini ifade eden Açıkgöz,  “Bartın Devlet Hastanesi'nde 12 yıldır hizmet veren ve zaman içinde yıpranan asansörlerimiz yenilenerek hizmete giriyor.  Yenilenen asansörlerimizde görme ve duyma engelli vatandaşlarımızın hizmete erişimini kolaylaştıran tutunma barları, sesli uyarı sistemi ve brail alfabesi yer almaktadır. Yaklaşık 12 yıl önce o günün şartları ile yapılan asansörlerimizin  her yıl düzenli bakımları yapılmasına rağmen, her geçen gün hasta sayımızın artması ile birlikte mevcut talebi karşılamakta yetersiz kalması sonucu,  ihalesi yapılarak  yenileme çalışmaları hızla devam etmektedir” dedi.

“HALKIMIZA SABIR VE ANLAYIŞLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

Vatandaşlara asansörlerin yenilenme sürecinde gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür eden Osman Açıkgöz, “Öncelikle Kadın Doğum binamızdaki asansörlerden başlanılarak  devam eden yenileme çalışmalarında hastane işleyişini aksatmadan kısa süre içinde tüm binalarımızdaki asansörlerin tadilat ve revize  çalışmaları tamamlanacaktır. Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği çerçevesinde hastanemizdeki asansörlerimizde kumanda sistemleri, kat kumanda panelleri,  asansör içi kabin butonları değiştirilmiş ve direk duruş sistemi ile aşırı yük sistemleri yenilenerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmaktadır. Yenileme sürecinde  gösterilen sabır ve anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam