MANAV’DAN SONRA USTAOĞLU’NDAN DA AÇIKLAMA

“Kongrede Merkez İlçe Başkanlığına aday değilim”

MANAV’DAN SONRA USTAOĞLU’NDAN DA AÇIKLAMA Güncel

 

Nurdan Eroğlu

AK Parti Eski İl Başkanı Hüseyin Manav’ın ardından Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu da önümüzdeki kongrede merkez ilçe başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.  “6.Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına aday olmayacağım. Yeni yapılacak olan kongrede aday olmayı düşünen arkadaşlarımın önünü açmak için bunu kamuoyuyla paylaşmak istedim.” diyen Ustaoğlu, İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın takdir etmesi halinde il yönetiminde görev alabileceğini söyledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, basın toplantısı düzenleyerek  6. Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. parti binasındaki basın açıklamasına  AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı, Teşkilat üyeleri, partililer ve basın mensupları katıldı. 2014 yılında yapılan kongrede merkez ilçe başkanı seçildiğini ifade eden Ustaoğlu, “Değerli AK Parti Teşkilatım ve Basın Mensubu arkadaşlar. Hanımefendiler beyefendiler herkesi en içten saygı ve sevgilerimle selamlarım. Ben Ali Eyüpustaoğlu. 9 Mayıs 2009 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği ile başlayan AK Parti siyasi hayatım Kasım 2013 yılında Merkez İlçe Başkanlığına atanmamla devam etti.16 Aralık 2014 tarihinde kongre ile AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına seçilerek görevime bugüne kadar devam ettim. 6. Olağan Kongre sürecinde Hüseyin Manav başkanımın görevine devam etmemesi hakkındaki kararından sonra il başkanlığı temayül sürecine katıldım. Teşkilatımızın bu süreçte şahsıma gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu süreç sonunda Sayın Turhan Kalaycının il başkanı olarak atanması ile sonuçlanmıştır. Sayın başkanım Turhan Kalaycı’ya yeni görevinde sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

“TEŞKİLATIMIN VERDİĞİ HER GÖREV BAŞIMIN ÜZERİNE”

6.Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına aday olmayacağını Genel Merkeze  ve il başkanına bildirdiğini ifade eden Ali Eyüp Ustaoğlu, 6.Olağan Kongre sürecinde Merkez İlçe Başkanlığına aday olmayacağımı genel merkezime ve il başkanıma bildirdim. Bu süreçte yeni yapılacak olan kongrede aday olmayı düşünen arkadaşlarımın önünü açmak için bunu kamuoyuyla paylaşmak istedim. İl Başkanlığı sürecinde genel merkezin ve Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığım görüşmelerde il yönetiminde görev almamın doğru olacağı yönünde fikir birliği olması ve İl Başkanımız Turhan Kalaycı beyde takdir gösterirse görev alırım. Bizim teşkilat ahlakımızda görev istenmez verilir. Teşkilatımın verdiği her görev başımın üzerine” şeklinde konuştu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam