HASAN BASRİ NALBANT HAYATINI KAYBETTİ

Son yolculuğuna uğurlandı

HASAN BASRİ NALBANT HAYATINI KAYBETTİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

AK Parti Bartın Teşkilatı Kurucu Başkanı ve Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) önceki dönem başkanlarından Hasan Basri Nalbant,  geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Nalbant, İstanbul Üsküdar Altunizade'de bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi caminde  kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin gözyaşları arasında Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

AK Parti Bartın Teşkilatı Kurucu Başkanı ve Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) önceki dönem başkanlarından Hasan Basri Nalbant,  geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Nalbant için dün Üsküdar Altunizade'de bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Caminde cenaze töreni düzenlendi.  Törene AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İstanbul milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar, BARFED Başkanvekili Sabri Avcı'ın da yanı sıra aralarında Bartın dernek temsilcilerini de bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı. Törende taziyeleri oğulları Ahmet Kerim ve Ali Burak kabul ederken  Nalbant, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ailesinin ve sevenlerinin gözyaşları arasında Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedildi.

ÖZSOY: “HER ZAMAN HAYIRLA YAD EDİLECEK”

BARFED Başkanı Zeynel Özsoy ile AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç birer taziye mesajı yayınladı. Özsoy taziye mesajında "Değerli başkanımız Hasan Basri Nalbant'ın vefatını derin bir üzüntü içinde öğrendik. Kendini Bartın ve hemşehrilerine vakfeden biri olarak her zaman hayırseverliği, dostluğu, Bartın sevdalısıyla tanındı. Özellikle İstanbul'da yaşayan Bartınlıları bir çatı altında birleştirerek BARFED'in kurulmasında öncülük eden Nalbant, geride bıraktığı mirasla her zaman hayırla yad edilecektir. BARFED ailesi adına ailesine, yakınlarına ve tüm Bartınlılara baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

TUNÇ: “MİLLETİMİZE HİZMET YOLUNDA SON ANA KADAR GAYRET GÖSTERDİ”

AK Parti Bartın  Milletvekili Yılmaz Tunç ise “AK Parti Bartın eski il Başkanımız, İstanbul eski İl Genel Meclisi Üyemiz, AK Parti Ümraniye ilçe kurucularından, Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) kurucu başkanımız Hasan Basri Nalbant abimizin kalp krizi neticesinde vefatını derin bir üzüntü ile öğrendik. Hasan abimiz, teşkilatçılığı, hayırseverliği, babacanlığı, dostluğu ve dava adamlığı ile hepimizin gönlünde taht kuran bir abimizdi, Bartınlıların birlik ve beraberliği için gösterdiği çabalar, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren milletimize hizmet yolunda son ana kadar gösterdiği gayretler unutulmaz. Çok üzüldük ama Takdir-i ilahi böyle imiş, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, ailesinin, sevenlerinin ve tüm Bartınlı hemşehrilerimizin, hepimizin başı sağ olsun.” ifadelerinde bulundu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam