2018 YILI UMRE TUR KAYITLARI BAŞLIYOR

İlk turlar kasımda yola çıkacak

2018 YILI UMRE TUR KAYITLARI BAŞLIYOR Güncel

 

Nevin Özbakan

Bartın Müftülüğü, 2018 Yılı Umre Organizasyonu kayıtlarının ekim ayı içerisinde başlayacağını duyurdu. Müftülük, Bartın’daki ilk umre turlarının ise Kasım ayının ilk haftasında hareket edeceğini söyledi.

Bartın Müftülüğü, 2018 Yılı Umre Organizasyonu kayıtlarıyla ilgili duyuruda bulundu. umre kayıtlarının ekim ayı içerisinde başlayacağını ifade eden Müftülük, “Başkanlığımızca düzenlenen 2018 Yılı Umre Organizasyonu kayıtları Ekim ayı içerisinde başlayacak olup ilk turlarımız Kasım ayının ilk haftasında hareket edecektir. Detaylı bilgi için il Müftülüğümüzden ve ilçe müftülüklerimizin umre bürolarından bilgi alabilirsiniz.  Başkanlığımızın asli görevlerinden olan umre hizmetlerinin, irşat açısından da önemli bir fırsat ve imkân sunduğu ve uzun yıllardan beri başarıyla yerine getirildiği malumlarıdır. Her kademedeki teşkilat mensuplarımızın özverili gayret ve çalışmalarıyla 2017 Umre organizasyonunda önemli bir başarı elde edilmiştir” dedi.

İLK TURLAR KASIM AYINDA BAŞLAYACAK

Umre hizmetleri için bazı konuların kamuoyuna açıklanmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Müftülük,  açıklamalarına şöyle devam etti:

“Umre hizmetleri için bazı hususların kamuoyuna açıklanmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Suudi Arabistan Umre Mevzuatına göre, umre mevsimi her yıl kameri aylardan 01 Muharrem'de (21 Eylül 2017) başlamaktadır. Ancak vize sisteminin açılması ve gerekli hazırlıkların tamamlanabilmesi için 2018 umre organizasyonu turlarının 2017 yılı Kasım ayı başında başlatılabileceği öngörülmektedir. Bu çerçevede hazırlanacak tüm turlarda; süre, ücret ve takvim açısından en uygun programların hazırlanmasına gayret edilecektir. Önceki yıllarda olduğu gibi 2018 umre ücretlerinin de asgari düzeyde tutulmasına özen gösterilecektir. 2018 umre mevsiminde, vatandaşlarımızın tercihleri de dikkate alınarak, aşağıda özellikleri belirtilen konaklama türlerinde umre organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

UMRE DÖNEMLERİ

DÖNEMLER

AYLAR

1. Dönem

1 Kasım 2017 - 15 Ocak 2018

2. Dönem

15 Ocak - 10 Şubat 2018

3. Dönem

10 Şubat -15 Mart 2018

4. Dönem

15 Mart - 10 Mayıs 2018

5. Dönem

Ramazan Ayı

 

UMRE KONAKLAMA TÜRLERİ

S.NO

UMRE KATEGORİLERİ

KONAKLAMA

TÜRLERİ

SÜRESİ

VERİLECEK HİZMET

1

Otel

Otel

7 gün

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe, isteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

11 gün

14 gün

2

Oda Tercihli

 

Yürüme Mesafeli

14 gün

Sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. İsteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

20 gün

Servisli

14 gün

24 gün

Üniversite Öğrencileri

7 gün

Sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

3

Ramazan Ayı Programı (Oda Tercihli)

Yürüme Mesafeli

20 gün

Sahur ve iftar yemeği verilecektir. İsteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

Servisli

20 gün

30 gün

4

Kudüs Programı

Programla ilgili detaylar daha sonra gönderilecektir.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK UMRE TURLARI

Oda tercihli yürüme ve servisli konaklama türlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü olacaktır. Ayrıca öğle için kumanya verilecektir. Otel konaklama türlerinde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilecektir. Yürüme mesafeli oda tercihli konaklama türüne ait otellerin, Mekke'de Harem'e uzaklığı en fazla 1000 metre mesafededir. Servisli oda tercihli konaklama türüne ait oteller/binalar ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacaktır. Üniversite öğrencilerine yönelik umre turları düzenlenecektir.

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE TURLARI DA DÜZENLENECEK

Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenlenecektir.  Umreye yönelik irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda gerekli hizmetler verilecektir. Bu vesileyle 2018 Umre döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ederiz”

 

 

 

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam