ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI BAŞLIYOR

Etkinliklerle kutlanacak

ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI BAŞLIYOR Güncel

Muhammet Civan

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü, her yıl ekim ayının ikinci haftası kutlanan Ürün Güvenliği Haftası dolayısıyla açıklamada bulundu. Müdürlük, hafta kapsamında Bartın Üniversitesi’nin de iş birliğiyle bir takım etkinliklerin düzenleneceğini söyledi.

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü, her yıl ekim ayının ikinci haftası kutlanan Ürün Güvenliği Haftası dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu. Ürün Güvenliği Haftasının bu yıl

9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanacağını ifade eden Müdürlük, “ Bilindiği üzere İl Müdürlüğümüz her yıl Ekim ayının 2.haftası Bakanlığımız talimatlarına uygun olarak "Ürün Güvenliği haftası" etkinlikleri düzenlemektedir. Bu Çerçevede Bu yıl da 9-15 Ekim tarihleri arasında bir dizi etkinlik yapılması planlanmaktadır.  İl Müdürlüğümüzce 9 Ekim 2017 tarihinde ve 10 Ekim 2017 tarihlerinde sırasıyla Bartın Anadolu İmam hatip lisesi fen ve sosyal proje okulunda ve Bartın lisesinde Ürün Güvenliği ve Ar-Ge konulu hem bilgilendirme seminerleri verilmesi hem de öğrencilerimize konularla ilgili bilgilendirici ve tanıtıcı broşürleri dağıtılması sağlanarak öğrencilerimizde Ürün Güvenliği ve Ar-Ge bilincinin oluşmasına çalışılacaktır” dedi.

ATILIM SANAYİ SİTESİNDE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Müdürlük, Bartın Üniversitesinin de iş birliğiyle hafta kapsamında Bartın’da gerçekleştirilecek etkinlikleri ise şu şekilde açıkladı:

“İl Müdürlüğümüz Koordinasyonunda Atılım Sanayi Sitesi toplantı salonunda 11 Ekim 2017 tarihinde saat 15:00-17:00 arasında ilimizde imalat yapan firmalara yönelik Ürün Güvenliği - CE İşareti ve belgelendirilme mevzuatı - Ar-Ge’nin temel esasları -Üretim Reform paketi konularında Bartın Üniversitesi Öğretim görevlisi ve İl Müdürlüğümüz Personeli tarafından sunum yapılarak bilgilendirme semineri verilmesi planlanmıştır. Ayrıca Bartın Üniversitesi öğrencilerinin ve makina imalatçılarının yoğun bir şekilde katıldığı bu seminerde Bakanlığımızdan aldığımız konuyla ilgili bilgilendirici broşürler, not defterleri ve bazı matbuatlar elden dağıtılarak yasama yürütme ve yargıdan sonra 4.gücün Ar-Ge olduğu bilinci ve ürün güvenliğinin önemi anlatılmaya çalışılmıştır.

    ÜNİVERSİTE DE SEMİNER DÜZENLENECEK

Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 12 Ekim 2017 tarihinde saat 15:00-17:00 arasında ilimizde bulunan sanayicilere, öğretim görevlilerine ve öğrencilerimize yönelik Ürün Güvenliği - CE İşareti ve belgelendirilme mevzuatı, Ar-Ge’nin temel esasları, Üretim Reform Paketi konularında Bartın Üniversitesi Öğretim görevlisi ve İl Müdürlüğümüz Personeli tarafından sunum yapılarak bilgilendirme semineri verilmesi planlanmıştır.”

 

   

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam