BARTIN’DA CAMİ GENÇLİK BULUŞMASI

2 bin 150 öğrenci bir arada

BARTIN’DA CAMİ GENÇLİK BULUŞMASI Güncel

 

Haber merkezi

Bartın İl Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İmam-Hatip Lisesi Camii'nde "Cami-Gençlik Buluşması" etkinliği düzenledi.  Etkinlikte  İmam Hatip Okullarının orta ve lise kısmında eğitim gören yaklaşık 2 bin 150 öğrenci öğle namazı öncesi bir araya geldi.

Bartın İl Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İmam-Hatip Lisesi Camii'nde "Cami-Gençlik Buluşması" etkinliği düzenledi.  Etkinlikte  İmam Hatip Okullarının orta ve lise kısmında eğitim gören yaklaşık 2 bin 150 öğrenci Perşembe günü öğle namazı öncesi bir araya geldi. Cami-Gençlik buluşmasına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir,  İl Müftü Vekili İhsan Yazıcıol başta olmak üzere daire amirleri ile okul yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

YAZICIOL: “CAMİLER BİR ŞEHRİN KALBİDİR”

Cami-Gençlik buluşmasında sohbet eden İl Müftü Vekili İhsan Yazıcıol bir milletin varlığını, maddi ve manevi değerlerini korumada gençliğin önemi hakkında gençleri bilgilendirdi. Gençlerin caminin süsleri ve açan gülleri olduğunu belirten Yazıcıol, gerek mimarisiyle gerekse işleviyle camilerin de şehrin kalbi olduğunu belirterek camilerden uzak kalınmaması gerektiğini ifade etti. Program sonunda katılımcılara aşure ikramı yapıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam