MÜDÜRLÜKTEN 4 KÖYDE 4 EĞİTİM BİRDEN

85 çiftçiye eğitim

MÜDÜRLÜKTEN 4 KÖYDE 4 EĞİTİM BİRDEN Güncel

 

Haber merkezi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçileri  bilgiyle buluşturmak, yeniliklerden ve yeni teknolojilerden haberdar etmek ve bilgilendirmek amacıyla 4 köyde 4 kurs açtı. Açılan kurslarda toplam 85 çiftçiye eğitim verilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçileri  bilgiyle buluşturmak, yeniliklerden ve yeni teknolojilerden haberdar etmek ve bilgilendirmek amacıyla 4 köyde 4 kurs açtı. Bu kapsamda Kabagöz, Epçiler ve Budakdüzü Köylerinde  2017 yılı Kalkınma Planı Eğitim ve Yayım Faaliyetleri" Sağlıklı Yaşam ve Hareketlilik Eylem Planı", "Gıda Güvenirliliğinin Artırılması Eylem Planı" kapsamında "Süt Hijyeni" eğitim kursları açıldı.  Bartın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen kurslardaki eğitimler İl Müdürlüğünden Veteriner Hekim Emine Sancar, Ziraat Mühendisi Oktay Acıbal, Gıda Mühendisi Vildan Gencer tarafından veriliyor.

2 günü teorik 1 günü de pratik eğitim olarak gerçekleştirilen kurslarda  süt hijyeni ve hayvan barınakları konularında  eğitim veriliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bartın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur ortaklığıyla Çaybükü Köyünde İstihdam Garantisiz kurslar çerçevesinde açılan Fındık Yetiştiriciliği kursu ise 21 gün sürecek.  Ziraat Mühendisleri Mutlu Keleş, Cengiz Bostancı ve Birsen Palabıyık tarafından verilen eğitimlerde fındık yetiştiriciliği teorik ve uygulamalı olarak çiftçilere anlatılıyor. Açılan 4 kurs kapsamında  toplam 85 çiftçiye eğitim verilecek.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam