VALİ NUSRET DİRİM’DEN ÖNEMLİ MESAJ!

“Sağlıklı bilgi aktarımı yapılmalı”

VALİ NUSRET DİRİM’DEN ÖNEMLİ MESAJ!

Haber Merkezi

Bartın Valisi Nusret Dirim, 2017 Yaz Kur’an Kursları Veda programında yaptığı konuşmasında, “Gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onlara gereken zamanı ve gereken önemi vermeliyiz. Bu yaş grubu çocuklarımızın eğitimi son derece önemli olup sağlıklı bilgi aktarımının 4-6  yaş döneminde yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bartın’da yaz tatili süresince açılan 2017 Yaz Kur’an Kursları, Gölbucağı, Sanayi, Evliya Çelebi, Çamlık, Yalı Belediye, Orduyeri, Ziyaiye Camilerinde ve Orduyeri Kız Kur’an Kursu ve Şehit Aydın Aydoğdu Kız Kur’an Kurslarına katılan öğrenciler tarafından yapılan ‘2017 Yaz Kuran Kursları Yıl Sonu Veda Programı’ ile sona erdi. Geçtiğimiz gün Bartın Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen veda programına katılan Bartın Valisi Nusret Dirim törende, din görevlerine, velilere ve öğrencilere önemli mesajlar verdi.

“ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Özellikle 4-6 yaş eğitiminin çocuklarımızda çok önemli olduğunu belirten Vali Dirim, “Gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onlara gereken zamanı ve gereken önemi vermeliyiz. Anne ve babaların da çocuklarını ihmal etmemeleri gerekiyor. Bu yaş grubu çocuklarımızın eğitimi son derece önemli olup sağlıklı bilgi aktarımının 4-6  yaş döneminde yapılması gerekiyor. Bu yüzden Diyanet İşleri Başkanlığımızın Türkiye’de başlattığı bu projeyi yürekten destek veriyoruz. Belediyelerimizin de buna sahip çıkmasını istiyoruz. Camilerimizin alt yapısını hazırlamada eksiklerimiz olabiliyor. Donanımı ile ilgili ihtiyaçlar olabiliyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız bugüne kadar hep yetişkinlere yönelik çalıştığı için eğitim kadrosunu çocuk eğitimden anlayan uzmanlık gerektiren bilgilerle donatılmış personelle güçlendirmesi gerekiyor. Mevcut personeli de ona göre eğitmesi gerekiyor. Diyanet  İşleri Başkanlığımıza, İl Müftülüğümüze ve emek veren bütün çalışanlara ve siz velilere de duyarlılığınız için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam