VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİM BEDELLERİ BELİRLENDİ

Yurtiçi 850 TL yurtdışı ise 600 TL 

VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİM BEDELLERİ BELİRLENDİ

 

Haber Merkezi

Bartın Müftülüğünden de katılım sağlandığı Düzce’de yapılan TDV Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu bölge toplantısına katıldı. Toplantı sonucunda Türkiye Diyanet Vakfı 2017 vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 850 TL, yurt dışında da 600 TL olarak belirledi.

TDV VEKALETLE KURBAN KESİMİ TOPLANTISI YAPILDI

TDV Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu bölge toplantısı Düzce’de yapıldı. Toplantı; Düzce, Kocaeli, Sakarya, Karabük, Bolu, Zonguldak ve Bartın illerinde görev yapan il müftüleri, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri, uzmanlar, din görevlileri ve TDV şube sorumlularının katılımlarıyla Müftülük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Kurucaşile İlçe Müftüsü  Recep Şahan, ilçe vaizi Mikail Bektaş ve Meydan Köyü Camii İmam Hatibi Tuncay Kaplan katıldı.

PAYLAŞMANIN ÖNEMİ VURGULANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri  düzenlenen Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu çerçevesinde, ülkemizde yaşayan vatandaşların kurban ibadetini yerine getirmelerine yardımcı olmak ve yaşamış oldukları bir takım problemlere çözümler üretmek amacıyla düzenlenen yurt içi bölge toplantıları kapsamında 2017 yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Bölge Toplantısında, öncelikli olarak kurbanın mahiyeti ve dini boyutu ele alınarak, kurban vesilesiyle oluşan birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemine vurgu yapıldı. Bu vesile ile Diyanet İşleri Başkanlığı yurt içi ve yurt dışı hizmetleri ile ilgili bilgiler sunularak Türkiye Diyanet Vakfı’nın faaliyetleri ile birlikte kurban organizasyonunun işleyişine dair bilgiler sinevizyon gösterimi eşliğinde aktarıldı.

“KURBANLAR KARDEŞLİK İÇİN” MESAJI VERİLDİ

Yoğun bir katılımın olduğu programda, Düzce İl Müftüsü Selami Emen, Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sarıbıyık ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri birer konuşma yaptılar.

KESİM BEDELLERİ BELİRLENDİ

Türkiye Diyanet Vakfı 2017 vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 850 TL, yurt dışında da 600 TL olarak belirledi. Toplantı sonrası İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada; “1 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar vatandaşlarımız www.diyanetvakfi.org.tr ve bagis.diyanetvakfi.org.tr adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Vatandaşlarımız 0312 416 90 00 numaralı çağrı merkezini arayarak kurban bağışı hakkında detaylı bilgi alabileceklerini gibi, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışlarını yapabilirler” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam