SAYIN KILIÇDAROĞLU'NUN  CHP’SİNİN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI VE PANİK HALİNİ AZİZ MİLLETİMİZİN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın Açıklaması

SAYIN KILIÇDAROĞLU'NUN  CHP’SİNİN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI VE PANİK HALİNİ AZİZ MİLLETİMİZİN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ” Siyaset

 

Ak Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç Ak parti genel başkan yardımcısı parti sözcüsü  Mahir Ünal’ın basın açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı. Ünal: "Kamuoyunda uzunca bir zamandır tartışılan bir konuyu kendine has siyasi üslubu ile dile getiren Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları olmuştu. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinden haddini fazlasıyla aşan açıklamalar olmuştu. Hakaret, iftira, tehdit ve küfür içeren bu sözler son derece provokatif bir dil kullanılarak yapılmaktadır. Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir.  Cevaplar yerine tehditler savulan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır” dedi.

Mahir  Ünal “Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir. Öncelikle şunu bir kez daha belirtmek gerekir. MIT tırları ihaneti, Türkiye’yi teröre destek veren ülke olarak göstermek,  Türkiye'ye uluslararası yaptırım uygulanmasını temin etmek. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve diğer yöneticilerini uluslararası mahkemelerde  yargılatmayı hedefleyen büyük bir ihanettir

Burada helkesin sorduğu sorular ve verdiği cevaplar vardı . FETÖ ve CHP tarafından yargılanmakla tehdit edilen ve yurt dışına kaçacak ithamıyla suçlanan Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın söyledikleri gayet açık ve nettir. Karanlık olan ve karanlıkta kalan noktaları aydınlatması gereken Sayın Cumhurbaşkanımız değil Sayın Kılıçdaroğludur.  Sayın Kılıçdaroğlu: MİT tırları ihanet suçunda FETÖ'nün yargı, emniyet, asker ve medya içindeki unsurlarıyla aynı argümanları ve söylemi hala neden kullanmaktadır? dedi.

BÜTÜN BU KONULARI CEVAPLAMASI GEREKEN SAYIN KILIÇDAROĞLU'DUR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ DEĞİLDİR

FETÖ de "Tırlar silah götürüyordu" diyor. Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor,

FETÖ de 'Uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar" diyor. Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor,

FETÖ de "Yurt dışına kaçacaklar, gelip yargılanacaklar diyordu. Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyordu.

FETÖ de "Türkiye güvenlik açısından riskli ülke" diyor. Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

FETÖ de 'kontrollü darbe diyor'. Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

Sayın Kılıçdaroğlu "Bu görüntüleri ben de seyrettim ' diyor. Görüntüleri size kim getirdi? Görüntüleri nerede, ne zaman, kimlerle izlediniz? Görüntüleri yalnız mı yoksa başkalarıyla mı izlediniz İzlerken yanınızda kimler vardı?

Bu görüntüleri Can Dündar'a Enis Berberoğlu'nun verdiği mahkeme kararlarında var. Peki Berberoğlu bu görüntüleri nereden, ne zaman, nasıl temin etti?

Sayın Kılıçdaroğlu'nun 17 Mayıs 2015'te Zaman gazetesine yaptığı ziyaretle bu görüntüler arasında ilişki  var mıdır?

Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz işgal girişimine 'evcilik, tiyatro" demesi ve Sayın Kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe demesi FEIO ile aynı söylemi kullanmak anlamına gelmiyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu neden ısrarla ülkemizi uluslararası basın aracılığı ile güvenlik açısından riskli ülke olarak göstermeye hala devam ediyor?

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'si siyasetin gereği olarak sandığı, seçimleri ve demokrasiyi adres göstermek yerine, neden ısrarla sokağı adres göstermektedir?

BİZ ŞİMDİ BÜTÜN BUNLARA İLİŞKİN SADECE SORULAR SORUYORUZ VE CEVAPLAR BEKLİYORUZ.

Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP sinin bir kaset kumpası ile göreve geldikleri süreçte neler yaptıktan kamuoyunun malumudur. Ayrıca 17-25 Aralık FETÖ Yargı Darbesinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'si FETÖ nün arkasında uluslararası güçlerin de olduğunu düşünerek "AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan ancak bu şekilde kurtuluruz;" düşüncesiyle FETÖ'nün gemisine binmiştir.

Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP'si: Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetini uluslararası arenada savaş suçlusu olarak gösterip Türkiye’yi DAEŞ'e yardım eden ülke olarak lanse eden her türlü FETÖ senaryosunun aktörü ve taşıyıcısı olmuştur. Bindikleri FEIO Gemisi 15 Temmuz Gecesi batınca panikle feveran ederek gerçeği perdeleme gayreti içine girmişlerdir. Küfür ve hakaret yoluyla kendilerini temize çıkarma çabası içine girmişlerdir.

Diyoruz ki: paniklemeyin, sakin olun, hakarette, küfürle, iftira ile bu sorumluluktan kurtulamazsınız. FETÖ'nun televizyonlarında yüksek özgüvenle onların size fısıldadığı sözleri tekrar ediyordunuz. "Türkiye savaş suçu işliyor" diyordunuz. "Recep Tayyip Erdoğan kaçacak ve Türkiye'ye getirip yargılayacağız" diyordunuz.

BİZ AZİZ MİLLETİMİZİN TEMSİLCİLERİ OLARAK,  ÜLKEMİZE KARŞI İŞLENEN İHANETLERİN DE SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIMIZIN BİLİNMESİNİ İSTERİZ

AK Parti nin Türk siyasetindeki pozisyonu bellidir. AK Parti her türlü vesayet odağı ile mücadele ederek bugünlere gelmiştir. Sivil Toplum Örgütü görünümlü FETÖ yapılanmasının 2013'te maskesi düştükten sonra bu beladan ülkemizin kurtarılmasında milletimizle beraber en çetin mücadeleyi veren liderimiz ve AK kadrolardır. İttifak edenlerse bir milletvekilinizin de ifade ettiği gibi sizlersiniz. Burada pozisyonunu sorgulaması gereken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP sidir. Bizler haksız tutuklanmalar ve göz altılarla mücadele ederek iktidar olmuş ve Türkiye'nin demokratikleşmesi için sessiz devrimler gerçekleştirmiş bir siyasi hareket olarak, kimsenin haksız tutuklanması ya da gözaltına alınmasından yana olamayız.

Ancak, biz aziz milletimizin temsilcileri olarak  ülkemize karşı işlenen ihanetlerin de sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

TÜRKİYE DÜŞMANI BÜTÜN ŞER ODAKLARIYLA SONUNA KADAR SİYASİ MÜCADELEMİZİ SÜNDÜRECEĞİZ

Biz DAEŞ'le PKK terör örgütü ve onun uzantıları ile. DHKP-C terör örgütü ve onun savunucuları ile FETÖ ve onun üyeleri ve kullanışlı sözcüleri ile hasılı Türkiye düşmanı bütün şer odaklarıyla sonuna kadar siyasi mücadelemizi sündüreceğiz. Bu bizim milletimize verdiğimiz sözün bir gereğidir. Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanımızın ifadelerinde kullandığı mücadele kararlılığı  bunlara ve bunların uzantılarına dönük ifadelerdir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun  CHP’sinin duyduğu rahatsızlığı ve panik halini aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz” dedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam