5 GENÇ ÇİFTÇİ MURADINA ERDİ

Mandalar sahiplerini buldu

5 GENÇ ÇİFTÇİ MURADINA ERDİ Güncel

 

Haber Merkezi

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde hayata geçirilen Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında manda almaya hak kazanan 5 çiftçiye 5’er tane manda dağıtıldı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde hayata geçirilen Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında manda almaya hak kazanan 5 çiftçiye 5’er tane manda dağıtıldı. Akçamesçit Köyü Hayvan Pazarında yapılan manda dağıtım törenine İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yaşar Çırak, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Vekili Erdal Gülmez, Akçamescit Köyü Muhtarı Mehmet Şahin, teknik personel ve Hayvan Pazarı Veterineri İbrahim Aydın katıldı.

TOPLAM 25 MANDA DAĞITILDI

5 genç çiftçiye 4 dişi ve 1 erkek olmak üzere toplamda 25 baş manda dağıtıldığını ifade eden İl Müdürü Bayram, "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında 2017 Yılı çalışmalarımız Büyükbaş Manda dağıtımı ile birlikte başladı. 5 genç çiftçimize 4 dişi ve 1 erkek olmak üzere toplamda 25 baş manda dağıtılmıştır. Bugün burada sizlere dağıttığımız mandalar köylerde istihdamı sağlamak ve İlimizde mandacılığın gelişimine ön ayak olması açısından çok önemlidir. Bu nedenle bu mandalarınıza iyi bakarak ve çoğaltarak hem gelirinizi artırmanızı ve hem de ilimiz mandacılığının gelişmesine katkı sağlamanızı istiyoruz. Sizler bu konuda diğer genç çiftçilerimize birer örneksiniz. Dolayısıyla sizin bunu başarmanız bu açıdan da çok büyük bir önem arz etmektedir. İl Müdürlüğü olarak her konuda teknik hususlarda yardımcı olmaya devam edeceğiz. Dağıtılan mandaların siz genç çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim" dedi.

DAĞITIMLAR DEVAM EDECEK

Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi kapsamında ilerleyen zamanda hayvansal üretim alanında 94 çiftçiye 564 düve, 21 çiftçiye 777 koyun, 3 çiftçiye 1.350 tavuk, 1 çiftçiye bin bıldırcın ve 8 genç çiftçiye 320 kovan dağıtımı yapılacak.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam