MODEL TEKNE YAPIMI VE YARIŞMASI YAPILACAK

Atölye çalışmalarını sürdürüyor

MODEL TEKNE YAPIMI VE YARIŞMASI YAPILACAK Güncel

Haber Merkezi

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilim Atölyesi yaz sezonunda da çalışmalarını sürdürüyor. Bartın Belediyesi 3. İnkumu Kum Zambağı Festivali kapsamında Güneş Enerjili Model Tekne Yapımı ve Yarışması düzenlenecek.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Güneş Enerjili Model Tekne Yapımı ve Yarışması ile ilgili yaptığı açıklamasında, “ Belediyemiz bünyesinde yaz sezonunda da çalışmalarını sürdüren Bilim Eğitimi Atölyemiz, İnkumu’nda düzenlediğimiz festival programı kapsamında etkinlik tasarlayarak, model tekne yapımı ve yarışmasını gerçekleştirecek. Çocuklarımızın  bilime önem vermeleri, kendilerini bilimin ışığında geliştirmeleri ve üretken bir ruha sahip olmaları bizleri son derece umutlandırıyor ve gururlandırıyor. Çocuklarımızın bu yöndeki çalışmaları, serbest zamanlarını iyi değerlendirmelerine katkı sağlayacaktır. Bu noktada bizler bilime, sanata, spora elimizden geldiği ölçüde destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bartın Belediyesi 3. İnkumu Kum Zambağı Festivali kapsamında düzenlenecek olan yarışma öncesi tekne yapımı için atölye çalışması yapılarak, ortaya çıkan tekneler yarışacak. Tekne yapım atölyesi, 11 Ağustos 2017 Cuma günü saat 09.00 ile 14.00 arasında İnkumu Belediye Evleri önünde gerçekleştirilecek. Yarışmaya, 14 yaş ve üzeri katılımcılar kabul edilecek olup, yarışmacı grubu en az iki kişiden oluşacak.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam