3 BİN 534 ÖĞRENCİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ’Nİ KAZANDI

Üniversite büyümeye devam ediyor

3 BİN 534 ÖĞRENCİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ’Nİ KAZANDI Güncel

 

Nurdan Eroğlu 

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Bartın Üniversitesi de yeni öğrencilerine kavuştu. Bartın Üniversitesi’ne 3 bin 534 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı. Üniversite yeni öğrenciler için “Adım Adım Kayıt Rehberi” yayımlarken Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, öğrencileri tebrik etti.

Bartın Üniversitesi 2017-2018 akademik yılı lisans ve ön lisans programları yerleştirme sonuçları açıklandı. 2017 ÖSYS sonuçlarına göre Bartın Üniversitesi lisans kontenjanlarının yüzde 88’i, ön lisans kontenjanlarının yüzde 69’u doldu. Bu sonuçlarla birlikte Bartın Üniversitesi’ne 3 bin 534 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazanırken, Edebiyat Fakültesinde 10 program, Eğitim Fakültesinde 6 program, Fen Fakültesinde 2 program, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 4 program, İslami İlimler ile Orman Fakültesinde 2 program yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Ayrıca Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 8 program, Meslek Yüksekokulunda 4 program ve Ulus Meslek Yüksekokulunda ise bir programın kontenjanı tam olarak doldu.

UZUN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Bartın Üniversitesi’ne yerleşen öğrencileri tebrik eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla, 3 bin 534 öğrenci Üniversitemiz ailesine katılmaya hak kazandı. Genel doluluk oranının yüzde 81 olduğu üniversitemizde, ek yerleştirmelerde kontenjanların dolacağını ön görüyoruz. Bartın Üniversitesi’ni kazanan değerli öğrencilerimi ve ailelerini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi. 

KAYITLAR 11-16 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA

Kayıtların 11-16 Ağustos tarihleri arasında e-devlet üzerinden gerçekleşecek. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler ise 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yerleştiği akademik birime başvurarak kayıt yaptıracak. Bartın Üniversitesi’nde dersler 11 Eylül’de başlayacak.

ADIM ADIM KAYIT REHBERİ

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü, yeni öğrenciler için “Adım Adım Kayıt Rehberi” yayımladı. Kayıt Rehberine göre; elektronik kayıtta; ÖSYM’den öğrencinin yerleşme bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı sisteminden lise mezun bilgisi, Asker Alma Dairesi Başkanlığı sisteminden askerlik durum bilgisi, YÖKSİS öğrenci verisi üzerinden başka denk bir programa kayıtlı olup olmadığı bilgisi sorgulanacak olup; bu kontrollerden herhangi birine takılan öğrenciler, elektronik kayıt yapamayacak.

Öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlı olan elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler yerleştiği akademik birime başvuracak. Elektronik kayıt ilk yerleştirme için yapılacak. Ek yerleştirmelerde Elektronik kayıt kullanılmayacak olup öğrencilerin, yerleştiği akademik birime bizzat başvurmaları gerekiyor.

DERS SEÇİMLERİ 5-8 EYLÜL ARASINDA

Bartın Üniversitesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi(ÜBYS) üzerinden ders seçimi yapacak olup, seçtikleri dersleri yine aynı sistem üzerinden (ÜBYS) danışmanlarına onaya gönderecekler. Bu hususla ilgili daha sonra Bartın Üniversitesi web sayfasından ‘Derse Yazılım/Kayıt Yenileme Kılavuzu’ yayınlanacak.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam