KIRMIZI ET ÜRETİMİ ARTTI

İşte son veriler!

KIRMIZI ET ÜRETİMİ ARTTI Güncel

 

Muhammet Civan

Türkiye İstatistik Kurumu Bartın’da dahil olmak üzere 81 ili kapsayan nisan ve haziran aylarına ait Kırmızı Et Üretim İstatistikleri II. Çeyrek  verilerini yayımladı. Buna göre ülke genelinde toplam kırmızı et üretimi II. çeyrek döneminde 260  bin 683 ton olarak tahmin edildi. Bartın’da ise büyükbaş hayvancılık en çok Arıt ve Ulus bölgesinde yapılıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu Bartın’da dahil olmak üzere 81 ili kapsayan nisan ve haziran aylarına ait Kırmızı Et Üretim İstatistikleri II. Çeyrek  verilerini yayımladı. Buna göre ülke genelinde toplam kırmızı et üretimi II. çeyrek döneminde 260  bin 683 ton olarak tahmin edildi. Toplam kırmızı et üretimi bir önceki döneme göre yüzde 12,2 artarken, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,4 oranında azaldı. Toplam kırmızı et üretimi içinde sadece kesimhanelerde üretilen kırmızı et miktarı ise 140  bin 93 ton olarak gerçekleşti.
       
SIĞIR ETİ ÜRETİMİ 229 BİN 227 TON,  KOYUN ETİ ÜRETİMİ İSE 22 BİN 276 BİN TON 

Sığır eti üretimi 229 bin 227 ton olarak tahmin edildi. Sığır eti üretimi bir önceki döneme göre yüzde 10,3 artarken, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6 oranında azaldı. koyun eti üretimi ise 22 bin  276 bin ton olarak tahmin edildi. Koyun eti üretimi bir önceki döneme göre yüzde 19,3 artarken, bir önceki yılın aynı dönemine göre  yüzde 2,1 oranında azaldı.
 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam