AÇIKGÖZ, YENİDEN AK PARTİ KOZCAĞIZ TEŞKİLAT BAŞKANI

AK Parti’de hedef 2019

AÇIKGÖZ, YENİDEN AK PARTİ KOZCAĞIZ TEŞKİLAT BAŞKANI Güncel

 

Haber Merkezi

Kozcağız AK Parti Teşkilatı, 4. Olağan kongresini gerçekleştirdi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kongrede yaptığı konuşmada 16 Nisan referandumuyla kuvvetler ayrılığı ilkesinin tam anlamıyla uygulanacağı bir yönetim sistemine kavuştuklarını ifade ederek 2019’daki seçimlerin bu yüzden çok önemli olduğunu söyledi. Kongrede yapılan seçimlerde ise Kozcağız AK Parti Teşkilatı Başkanı Mürşit Açıkgöz güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Kozcağız AK Parti Teşkilatı, 4. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye  AK  Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Koordinatör Milletvekili Ali Temur, İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Orhan Ağdacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, il ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve belde teşkilatı mensupları katıldı. Kozcağız Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan kongrenin açılışını  AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz yaparken Açıkgöz’ün konuşmasının ardından Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Merkez İlçe başkanı Ali Eyüpustaoğlu, İl Başkanı Hüseyin Manav ve Koordinatör Milletvekilleri birer konuşma yaparak kongrenin hayırlı olmasını diledi.    

TUNÇ: “AK PARTİ’NİN KURULDUĞU YILLARDAKİ TÜRKİYE’Yİ UNUTMAMALIYIZ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana 16 yıl geçtiğini ve 15 yıldan bu yana da iktidarda millete hizmet ettiğini belirterek, “AK Parti’nin kurulduğu yılları hatırlayalım, ekonomik krizlerin milleti canından bezdirdiği, enflasyonun çift haneli, faizlerin dört haneli rakamlara ulaştığı, memurun emeklinin maaşlarının ödenemez hale geldiği, esnafın yazar kasaları fırlattığı, insanlarımızın hastane kuyruklarına mahkum edildiği yılları hatırlayalım, işte o günlerde siyasetçiye olan güvenin yerlerde sürüklendiği dönemde milletimiz bir çıkış yolu buldu ve AK Parti’nin kuruluşunu sağlayarak, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Kadroları iktidara taşıdı” dedi. 

“MİLLET İÇİN ÇALIŞTIK, TÜRKİYE’Yİ DÖRT KAT BÜYÜTTÜK”

AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından itibaren Türkiye’nin kronikleşmiş tüm meselelerini tek tek ele alarak çözdüğünü ifade eden Tunç, eğitim, sağlık, ulaşım ve ekonomik kalkınma başta olmak üzere her alanda hayal dahi edilemeyen icraatlara imza attıklarını, milli silahlarını üreten, dünyanın dev projelerini bir bir hayata geçiren, Türkiye’yi dört kat büyüten bir başarıya imza attıklarını, dış politikada onurlu ve dik duruş gösterdiklerini söyledi.

“TÜRKİYE’NİN KALKINMASINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR”

Türkiye’nin kalkınmasından rahatsız olan çevrelerin bulunduğunu dile getiren Yılmaz Tunç, “Türkiye’nin kalkınmasından rahatsız olan çevreler,  Türkiye’nin dış politikada haklının ve mazlumun yanında yer almasından rahatsız olan küresel güçler, AK Parti’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için zaman zaman karanlık planları devreye sokmak istediler. Devreye sokulmak istenen planları milletimizin desteği ile aşmayı başardık ve kutlu yürüyüşümüzü kesintiye uğrattırmadık” şeklinde konuştu.   

2013 YILININ MAYIS AYINA DİKKAT ÇEKTİ

Konuşmasında, 2013 yılının Mayıs ayına dikkatleri çeken  Tunç, “2013 yılının Mayıs ayında neler olmuştu, hatırlamakta fayda var, yıllarca İMF’den borç alarak ekonomisini çeviren Türkiye, İMF borcunu sıfırlamış ve İMF defterini kapatarak Ekonomik bağımsızlığını ilan etmişti, diğer taraftan Mersin ve Sinop’ta yapılacak olan iki adet nükleer santral ihalesini yaparak Enerjide bağımsızlığını ilan etmişti. Dünyanın en büyük köprüsü 3. Köprünün temelini atmış, dünyanın en büyük havaalanının inşaatına başlamıştı.  Kanal İstanbul gibi dev bir projenin başlangıcına adım atmış, Marmarayı açmış, denizin altından üç katlı tüp geçidin çalışmalarına başlamıştı.  Dünyanın dev projelerini tek tek hayata geçiren Türkiye, bölgemiz üzerinde ve dünya üzerinde planları olanların işine gelmedi ve ülkemizdeki işbirlikçileri vasıtası ile Türkiye’yi karıştırmak istediler. Gezi Olayları ile ayaklanma başlattılar bunda başarılı olamayınca. 17-25 Aralık yargı darbesine giriştiler. Onda da başarılı olamayınca MİT tırlarını durdurarak ülkemizi teröre destek veren bir ülke algısı yaratmaya kalkıştılar.  Bunda da başarılı olamayınca  FETÖ taşeronunu kullanarak 15 Temmuz darbe girişiminde bulundular ve ülke yönetimini küresel güçlerin eline teslim etmek istediler” ifadelerinde bulundu.

“MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIĞI”

15 Temmuz karanlık gecesinin milletimizin kahramanlığı sayesinde aydınlık bir sabaha  evrildiğini belirten  Tunç, “Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu asil millet, bağımsızlık mücadelesinin, vatan ve bayrak müdafaasının nasıl yapıldığını, demokrasi ve insan hakları savunuculuğunun nasıl yapıldığını tüm dünyaya gösterdi.  O gece Türk milletinin genlerinde bulunan Çanakkale ruhu, Kurtuluş savaşı ruhu yeniden kendini gösterdi” dedi.

DARBECİLERİN YARGILANMASI VE TERÖRLE KARARLI MÜCADELE

Bundan sonra bu ülkede çocuklarımızın karanlık geceler yaşamaması için gerekli tedbirleri süratle aldıklarını ve almaya devam ettiklerini ifade Tunç, darbecilerden bağımsız yargı önünde hesap sorulduğunu, OHAL ilanı çerçevesinde FETÖ mensuplarının temizlenmesi için büyük bir titizlikle çalışıldığını, PKK, DAEŞ, DHKPC gibi diğer terör örgütleri ile de kararlı bir mücadele sürdürüldüğünü, bu mücadelenin milletimizin huzurunu bozan tüm şer odakları çökertilinceye kadar devam edeceğini söyledi.

“2019 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Milletvekili Tunç, 16 Nisan referandumu ile birlikte artık ülkemizde yeni bir dönem başladığını belirterek, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türkiye’de koalisyonların tarihe karıştığını, vesayetçi anlayışların çöpe atıldığını, bundan söyle artık halkın yarıdan fazlasının desteğini alan kadronun ülkeyi yöneteceğini, istikrarı kalıcı hale getirecek olan , yasama, yürütme ve yargının birbirinden tam bir şekilde ayrılacağı, kuvvetler ilkesine en uygun bir yönetim sistemine kavuştuklarını, 2019 yılında yapılacak olan seçimlerin bu nedenle çok önemli olduğunu kaydetti.

“BARTIN HALKI AK PARTİ’YE GÜVENİYOR”

Bartın halkının AK Parti’ye güvendiğini kaydeden Yılmaz Tunç, “AK Parti’nin Bartın’da 2002 yılında yüzde 29 olan oy oranını 2007 yılında yüzde 39’a, 2011 yılında yüzde 49’a, 2015 yılında yüzde 54’e ve en son referandumda da yüzde 56’ya yükseltti. Bartın halkı AK Parti’ye güveniyor.  Biz de bu güveni boşa çıkartmamak için Bartın’ı yatırım yağmuruna tuttuk. 4 milyar lira tutarında kamu yatırımını Bartın’a kazandırdık. Devam eden 6 milyar lira tutarında yatırımımız devam ediyor” dedi.

KOZCAĞIZ’A 500 MİLYONU AŞAN YATIRIM

Kozcağız Beldesine de dev yatırımlar kazandırdıklarını  dile getiren Tunç, bu yatırımların tutarının da 500 milyonu aştığını söyledi. Tunç, “Kozcağız Barajı, Kışla Barajı, Kozcağız-Kumluca yolu, Kozcağız-Perşembe yolu, yeni ihalesi yapılan ve 110 milyon liraya malolacak olan Kozcağız-Bartın duble yolu, Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi, Anaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Ahmetler Ortaokulu ve yatırım programına alınan Endüstri Meslek Lisesi, Kozcağız stadı, alt yapı hizmetleri, cadde düzenlemeleri  ile Kozcağız’a hakettiği yatırımları kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz.  Kozcağız Beldemiz yüzde 70’in üzerinde AK Parti’ye destek verdi. Biz de bu büyük desteğe layık olabilmek için çalışıyoruz”  şeklinde konuştu.

MÜRŞİT AÇIKGÖZ TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve tek adayla girilen seçimde Mürşit Açıkgöz tekrar AK Parti Kozcağız belde başkanlığına seçildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam