HAFRİYAT DÖKÜM ALANINA DÖKÜMLER BAŞLADI

Bu hafta ücretsiz

HAFRİYAT DÖKÜM ALANINA DÖKÜMLER BAŞLADI Güncel

 

Nevin Özbakan

İl Özel İdaresi tarafından gelişi güzel hafriyat dökümünün önüne geçmek için Merkeze bağlı Terkehatipler Köyü Kumdüzü Mevkiine yapılan 90 dönümlük hafriyat döküm alanına hafriyat dökümleri başladı. Hafriyat dökümleri 1 hafta boyunca ücretsiz olacak.  1 haftanın sonunda kamyon başına 10 TL alınacak. Döküm saati ise 08:00 – 16:00 ile 16:00 -24:00 saatleri olarak belirlendi.

İl Özel İdaresi tarafından gelişi güzel hafriyat dökümünün önüne geçmek için Merkeze bağlı Terkehatipler Köyü Kumdüzü Mevkiine yapılan 90 dönümlük hafriyat döküm alanına hafriyat dökümleri başladı. İl Özel İdaresi konuyla ilgili duyuruda bulundu. Duyuruda ilk hafta dökümlerin ücretsiz olacağını ifade eden Özel İdare, “İlimiz Merkez İlçe Terkehatipler Köyü Kumdüzü Mevkii bulanan 739 parselde kayıtlı 292 bin 700 metrekarelik yüzölçümlü taşınmazın 90 bin metrekarelik bölümü Hafriyat Döküm Alanı Olarak belirlenmiştir. Hafriyat Döküm Alanı Olarak belirlenen söz konusu taşınmaz, İl Özel İdaremizce hafriyat dökümüne hazır hale getirilmiştir. Uygulamaya 7 Ağustos 2017 Pazartesi tarihinden itibaren başlanılacak ve bir hafta süreyle ücretsiz olup sonrasında Makine İşletme Gideri olarak 10 TL ücret alınacaktır” dedi.

İŞTE DÖKÜM SAATLERİ!

Döküm saatlerini de açıklayan Özel İdare “ Döküm alanı olarak tespit edilen alan dışında hafriyat dökümüne kesinlikle izin verilmeyecek ve aykırı davranışlara da gerekli yasal işlem yapılacaktır. Yapım işlerinde Belediyeler ve İl Özel İdaresince hafriyat dökümü için yükleniciler ile diğer kişi veya kişilerden taahhüt alınacak, hafriyat döküm alanı olarak belirtilen alan dışında herhangi bir alan gösterilmeyecektir.  Hafriyat dökümü saat “08:00 – 16:00”, “16:00 -24:00” aralarında yapılacak olup, İl Özel İdareden talep edildiği takdirde belirtilen saatler dışında da hafriyat dökümü yapılabilecektir” bilgilerine yer verdi.

 

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam