TUNÇ, AMASRA AÇIK SU MARATONUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Şampiyon olmak için kulaç attılar

TUNÇ, AMASRA AÇIK SU MARATONUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra Kaymakamlığı, Amasra Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Spor Kulübü ortaklığında organize edilen Uluslararası Amasra Açık Su Maratonun açılış törenine katıldı.

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra Kaymakamlığı, Amasra Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Spor Kulübü ortaklığında organize edilen Uluslararası Amasra Açık Su Maratonun açılış törenine katıldı. Maratonda Tunç’un yanısıra, Bartın Valisi Sayın Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.

GÜRBÜZEROL: “AMASRA İLÇEMİZİN TANITIMI İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTELENİYOR”

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur’un açış konuşmasının ardından Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol törende yaptığı konuşmada  “Amasra İlçemizin tarihi geçmişinden bahsederek deniziyle, koylarıyla en önemlisi turizmle iç içe yaşayan güler yüzlü insanlarıyla hayaller kenti Amasra’mızı turizmde daha iyi noktalara taşımak en önemli hedeflerimizden biridir. Ülke turizmde zaten marka bir şehir olan ve 2014 yılında Unesco tarafından da dünya geçici miras listesi alan Amasra’yı tüm dünyada tanınan ve dünyanın her tarafından misafir ağırlayan bir şehir yapmak gayreti içerisindeyiz. Sporun sınırları ve kıtaları aşan farklı kültürlerden insanları birleştiren insanları barışa ve hoşgörüye teşvik eden güçlü bir araç olarak çok önemli bir misyona sahip olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Sadece ülkemiz değil dünyanın dört bir yanından katılımcılara açık olan bu yüzme yarışı ülkemizin tarihi ve turistik bir değeri olan Amasra İlçemizin tanıtımı içinde çok önemli bir rol üstelenmektedir” dedi.

TUNÇ: “AMASRA’NIN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise törende yaptığı konuşmada “Çeşmi Cihandasınız. Çeşm-i Cihan Fatih Sultan Mehmet’ in dünyanın göz bebeği olarak nitelendirdiği 1461 ‘de Trabzon’ un fethine çıkarken Anadolu’ nun fethine çıkarken ilk durak olarak belirlediği Bartın ve Amasra’ dayız. Fatih Sultan Mehmet Han Amasra’ya tepeden baktığında, yanındaki lalasına “Lala lala Çeşm-i Cihan bu mu ola”  diyerek dünyanın göz bebeği olarak dünyanın gözü olarak nitelediği 3 bin yıllık tarihi olan  Amasra’ya tüm sporcularımıza hoş geldiniz diyorum. Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren başta yüzme federasyonumuz olmak üzere, Amasra Belediyemize, Amasra Kaymakamlığımıza, katkı veren sporcularımıza ve sponsorlarımıza huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyoruz. Amasra’nın tanıtımı için çok güzel bir program oluyor ve bu organizasyonu su maratonunu bundan sonrada geleneksel hale getirmek bizler için önemlidir” şeklinde konuştu.

START SİRENİNE BİRLİKTE BASTILAR

Bartın Valisi Nusret Dirim’in konuşmasının ardından maratonun start sirenine Yılmaz Tunç, Vali Dirim  basarak 1500- 3000 metrelik Uluslararası Amasra Açık Su Maratonu´nun startını verdi. Sireninin ardından 240 yüzücü denize atlayarak şampiyon olmak için kulaç attı. Maratona katılan Galatasaray master yüzücüleri Hasan Emre Musluoğlu genel klasman ve kategorisinde birinci, Osman Zengin genel klasmanda üçüncü ve kategorisinde ikinci, Şeyma Kolaylı kategorisinde ikinci, Pelin Çelik kategorisinde birinci ve Hikmet Kerim Sucu ise kategorisinde ikinci oldu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam