KOYDA MAHSUR KALDILAR

AFAD ve Sahil Güvenlikten kurtarma operasyonu

KOYDA MAHSUR KALDILAR Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Güzelcehisar sahilinden Kızılağaç mevkiindeki koya tekneyle giden ve günü burada geçiren 3 aileden 9 kişi dalgaların yükselmesi sonucu koyda mahsur kaldı. Mahsur kalan 2’si çocuk 9 kişi, Amasra Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı ekipleri ve Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ekiplerinde kurtarıldı.

Güzelcehisar sahilinden Kızılağaç mevkisindeki koya tekneyle giden ve günü burada geçiren 3 aileden 9 kişi dalgaların yükselmesi sonucu koyda mahsur kaldı. Koyda mahsur kalan ve sahile dönüş yapamayan 2’si çocuk 9 kişiye AFAD ekiplerince gece saatlerinde dağ yolundan ulaşıldı. AFAD ekiplerince battaniye, ateş, süt, ekmek gibi temel ihtiyaçları karşılanan 9 kişi geceyi koyda geçirdi.

OPERASYON SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA BAŞLADI

Sabah saatlerinde Amasra Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı ekipleri koyda mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için çalışma başlattı. Sabahın ilk ışıklarıyla Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Komutanlığı, İl Özel İdare ve AFAD’a bağlı ekipler botlarla 9 kişinin mahsur kaldığı koya yaklaştı. İl Özel İdaresi'ne ait jet- ski ile sahilden tek tek alınan 9 kişi Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Komutanlığı'na ait 'TCSG-22' botuna çıkarıldı. Botla Bartın Limanı'na ulaştırılan ve burada karaya çıkarılan 9 kişi için 112 ekipleri de hazır bekletildi. 2’si çocuk 9 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam