BAKANLIKTAN TABİATI KEŞFET YEŞİL ÇERÇEVE FOTOĞRAF YARIŞMASI

Birinciye 20 bin TL para ödülü

BAKANLIKTAN TABİATI KEŞFET YEŞİL ÇERÇEVE FOTOĞRAF YARIŞMASI Güncel

 

Muhammet Civan

Çevre Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) işbirliğinde "Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması" sloganıyla fotoğraf yarışması yapılacak. Birinciye 20 bin TL para ödülü verilecek yarışmada toplam 55 bin  TL ödül dağıtılacak.

Çevre Şehircilik Bakanlığı (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü),  gençlerde çevre bilinci ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması" düzenliyor. Üniversite öğrencilerinin yarışacağı proje kapsamında toplam 55 Bin TL ödül dağıtılacak.  Fotoğraf yarışması hakkında bilgiler veren Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, “Bu kapsamda Bakanlığımız ile birlikte Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) işbirliğinde gerçekleştirilecek yarışmada, “Özel Çevre Koruma Bölgeleri” ana konu olarak belirlenirken, Türkiye’de bulunan söz konusu 16 bölgede, korunan alanların ve bu alanlarda yaşayan canlı türlerinin fotoğrafları dereceye girmek için yarışacak. Başvuruların www.tabiatikesfet.com adresi üzerinden alınmaya başlandığı yarışmada, birinciye 20 Bin TL, ikinciye 10 Bin TL, üçüncü olan yarışmacıya 5 Bin TL ve mansiyon ödülü olarak da 8 ayrı katılımcıya 2 Bin 500 TL ödül verilecek” dedi.

FOTOĞRAFLAR 5 KİŞİLİK JÜRİ DEĞERLENDİRECEK

Yarışmanın jüri üyeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Kemallettin Cengiz Tekinsoy, Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul, Doğa Fotoğrafçısı Tansu Gürpınar ve Doğa Fotoğrafçısı Prof. Dr. Adnan Ataç’tan oluşacak. Yarışmanın teknik şartnamesine http://www.tabiatikesfet.com/sartname adresinden ulaşılabilecek.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam