KURUCAŞİLE BELEDİYE BAŞKANINDAN HERGÜN'E ZİYARET

Tekne imalat alanının alt yapısı tamam

KURUCAŞİLE BELEDİYE BAŞKANINDAN HERGÜN'E ZİYARET Güncel

Nurdan Eroğlu 

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın'a nezaket ziyaretinde bulundu. Sayın,  ziyarette Kurucaşile Belediyesi tarafından ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi verdi. Kurucaşile'de Tekkeönü'nde ahşap yat ve tekne imalatıyla ilgili bir yer yapmak istediklerini ifade eden Sayın imalat alanında alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve üst yapı çalışmalarına başlanacağını söyledi. Sayın bu konuda en büyük sonunun ise tekne imalatçılarının aralarında anlaşamamaları olduğunu kaydetti. 
Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın'a nezaket ziyaretinde bulundu. Aynı zamanda 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla da gazeteyi ziyaret etmek istediğini ifade eden Sayın, "Öncelikle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı kutlarım. Gerçi biraz geç bir ziyaret oldu. Ama bu çalışma tempomuzun yoğunluğundan kaynaklandı. Yoksa basın her zaman bizim iyi diyalog içerisinde olduğumuz bir sektör olmuştur. Bu yüzden en başta sizlerin ve tüm basın kuruluşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı kutlarım. Objektif, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı doğrultusunda da başarılı çalışmalarınızın devamını diledim" dedi.           
MAHALLELERDE ALT YAPI TAMAM SIRA ÜST YAPI DA 
Ziyarette aynı zamanda Kurucaşile Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi veren Sayın, "Belediye olarak şuanda ilçemizdeki sorumluluk alanımızda bulunan 4 mahallemizde üst yapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Mahallelere parke taşı döşemesi yapıyoruz. Tabi bu çalışmalar yapılırken alt yapı çalışmalarını ilk önce tamamlıyoruz. Bu konuda şuana kadar bir sıkıntı yaşamadığımızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim" şeklinde konuştu. 
TEKKE HAVZASIYLA İLGİLİ SU ÇALIŞMASI YAPILACAK 
İlçe merkezinde su sorunu olmadığını kaydeden Mehmet Zihni Sayın, "İlçe merkezimizde su sorunumuz yok. Ama biz böyle bir sorunumuz yok diye bununla yeterli kalmak istemiyoruz. İlçemizde en az 50 yıl daha su sorunu yaşanmaması için proje yürütüyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde Tekke havzasında 50 yıl su sorunu yaşanmayacak" ifadelerinde bulundu. 
KURUCAŞİLE'DE YOL ÇALIŞMASI TAM GAZ DEVAM
Şuanda yapımı devam eden Kurucaşile Yoluyla ilgili de açıklamalarda bulunan Sayın, "Kurucaşile yolunda yol çalışmaları bir sorun yaşanmadan aralıksız devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında özellikle şunu söyleyebilirim ki Çakraz-Kurucaşile arasındaki yol standardı Bartın-Çakraz arasından daha yüksek olacak. Yolda 2 tünelin yapım çalışmasın tamamlanmıştı. Geriye kalan tünellerde de delme çalışmaları devam ediyor. Aynı zamanda yol çalışmasıyla birlikte heyelan oluşumlarının önüne geçmek için bir taraftan istinat duvarları yapılıyor. Geçen yıl sel afetinde yıkılan Karaman Köprüsünün yapımı ise tamamlandı" dedi. 
TEKNE İMALATI YERİNİN ALT YAPISI TAMAM
Kurucaşile'nin önemli geçim kaynakları arasında yer alan ahşap yat ve tekne yapımıyla ilgili de bir projeyi hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Sayın, "Ahşap yat ve tekne yapımı herkesin bildiği gibi ilçemizin önemli gelir kaynakları arasında yer alıyor. Biz tekne yapımcılarımız için Tekkeönü'nde bir tekne imalatı yeri yapmak istiyoruz. Bu yerdeki alt yapı çalışmaları tamamlandı. Çok yakında üst yapı çalışmalarına geçilecek. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor. Ama bizin bu konuda en büyük sorunumuz ise teknecilerin aralarında anlaşamamaları. Umarım en yakın zamanda aralarında anlaşma sağlayabilirler. Yine bu konuda yaşanan bir diğer sorun ise çırak sorunu. Ne yazık ki çırak bulmada zorluk çekiliyor ama bunu da ilçemizde bulunan yüksekokulla aşmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. 
7-8 DÖNÜMLÜK ARSA YÜKSEKOKUL İÇİN TAHSİS EDİLMEYE ÇALIŞLIYOR
Mehmet Zihni Sayın son olarak ilçede Bartın Üniversitesi'ne bağlı bir yüksekokul binası yapabilmek için çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Sayın, "İlçemizde üniversitemize bağlı                 bir yüksekokul var. bu okulumuzda şuanda 4 bölümde öğrencilerimiz eğitim veriyor. Tabi ilçemize bir yüksekokul kazandırabilmek için yine herkesin bildiği gibi biz Belediye binamızı üniversitemize tahsis etmiştik. Ama asıl bu konuda yeni bir bina yapmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışma içerisindeyiz. Şuanda orman arazisinden 7-8 dönümlük bir arsayı tahsis etmeye çalışıyoruz" dedi. 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam