ALOĞLU AİLESİNİN DRAMI YÜREKLERİ SIZLATIYOR

Haydi! Bartın sıra sizde

ALOĞLU AİLESİNİN DRAMI YÜREKLERİ SIZLATIYOR Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın’ın Ulus İlçesine bağlı Güneyören Köyü’nde yaşayan 5 kişilik Aloğlu ailesi tam anlamıyla yoksullukla mücadele ediyor.  Evde engelli bir çocuğu olduğu için sürekli olarak çalışamayan 43 yaşındaki baba Adil Aloğlu, geçimini Sosyal Yardımlaşma Vakfının ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla sağlamaya çalışıyor. Eski ahşap bir evde oturan ailenin durumu ise tam anlamıyla yürekleri sızlatıyor.

Bartın’ın Ulus İlçesine bağlı ve ilçe merkezine tam 1 saatlik Güneyören Köyü’nde yaşayan 5 kişilik Aloğlu ailesi tam anlamıyla yoksullukla mücadele ediyor.   43 yaşındaki baba Adil Aloğlu,  bedensel engelli olan 15 yaşındaki oğlu İsmail’e bakmak zorunda olduğu için sürekli bir işte çalışamıyor. İşsiz olan baba geçimini Sosyal Yardımlaşma Vakfının ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla sağlamaya çalışıyor.

EVİN HER İŞİNİ MİNİK FATMA YAPIYOR

Adil Aloğlu’nun İsmail dışında 14 yaşında Mehmet,  11 yaşında Necdet ve 10 yaşında Fatma olmak üzere 3 çocuğu daha bulunuyor. Mehmet ile Necdet yatılı olan imam hatip lisesinde okuyor. Bu nedenle çocuklar yurtta kalıyor. Baba Aloğlu, evde hem engelli İsmail’e bakarken hem de çamaşırından bulaşığına yemeğinden temizliğine kadar evin işlerini yapıyor. 10 yaşındaki minik Fatma ise kocaman yüreği ve küçücük elleriyle babasına bu konuda yardım etmeye çalışıyor.

BABA ENGELLİ OĞLUNA BAKTIĞI İÇİN ÇALIŞAMIYOR

Baba Adil Aloğlu aslında bir bakıma evin annesi de olmuş durumda.  Çünkü anneleri çok küçük yaşta çocuklarını terk edip gidiyor. Fatma’da babasını maddi ve manevi verilen bu geçim savaşında ev işlerine yardım etmeye çalışarak yalnız bırakmıyor. Kızıyla gurur duyduğunu söyleyen Aloğlu, İsmail’e bakmak zorunda olduğu için sürekli bir işte çalışamıyor. Bu yüzden ailenin geçimi ise tam bir çıkmaza girmiş durumda.  

SICAK BİR EV İÇİN TÜM HAYVANLARINI SATIYOR

Aile köyde eski ahşap bir evde oturuyor.  İnsanlık dramı yaşayan ailenin durumu tam anlamıyla yürekleri sızlatırken Bartın Sosyal Yardımlaşma Vakfı köy muhtarının da girişimleriyle aileye köyde yeni bir ev yapabilmesi için 25 bin TL değerinde yardımda bulunuyor. Ancak bu miktar yeterli olmuyor. Bu yüzden hayvancılık yapan Adil Aloğlu, çocuklarına sıcak bir yuva verebilmek için tüm hayvanlarını satıyor ve ev için lazım olan paranın üstünü bu şekilde tamamlamaya çalışıyor.

AİLE SADECE SICAK BİR YUVA İSTİYOR

Aloğlu ailesinin ihtiyaçları bununla sınırlı değil. Aileye yeni bir ev yapılsa bile ailenin içinde rahat bir şekilde yaşayabilmesi için eve A’dan Z’ye ev eşyaları alınması gerekiyor. Aynı zamanda baba Adil Aloğlu okula giden 3 çocuğunun masrafını da karşılamakta zorluk çekiyor. Aile özellikle hayırsever vatandaşlardan bu iki konuda yardım bekliyor. Çünkü baba Aloğlu, kendi imkanlarıyla ve vakıf yardımlarıyla ancak evi bu kadar yapabildiğini söylüyor.

İRTİBAT NUMARALARI!

Yoksulluk nedeniyle tam bir insanlık dramı yaşayan Aloğlu ailesine yardım etmek isteyen vatandaşlar, gazetemize 0 378 227 55 75, 0541 629 44 66 (Nurdan Eroğlu) ve 0530 266 35 75 (Nihal Çınçın) nolu telefondan ulaşabilirler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam