ÜNİVERSİTE 29. BÜLTENİNİ YAYIMLADI

Uzun: “Her faaliyette kalite arayışı içerisinde olacağız”

ÜNİVERSİTE 29. BÜLTENİNİ YAYIMLADI Güncel

 

Muhammet Civan

Bartın Üniversitesi,  Nisan, Mayıs ve Haziran dönemini kapsan Bartın Üniversitesi Bültenin 29. Sayısını çıkardı. Bültende Bartın Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, herkesin iyi niyetine layık olmaya çalışacağını ifade ederek “Bundan sonraki süreçte gerçekleştirdiğimiz her faaliyette kalite arayışı içerisinde olacağız. Bunu ise ulaştığımız her hedefte çıtayı biraz daha yükselterek sağlayacağız” dedi.

Bartın Üniversitesi,  Nisan, Mayıs ve Haziran dönemini kapsan Bartın Üniversitesi Bültenin 29. Sayısını çıkardı. Bültende 3 ay boyunca Bartın Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen faaliyetler yer alıyor. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da bültende duygu ve düşüncelerini aktaran bir yazı kaleme aldı. Yazısında Bartın Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a teşekkür eden Uzun, herkesin iyi niyetine layık olmaya çalışacağını söyleyerek “Bundan sonraki süreçte gerçekleştirdiğimiz her faaliyette kalite arayışı içerisinde olacağız. Bunu ise ulaştığımız her hedefte çıtayı biraz daha yükselterek sağlayacağız” dedi.

“İYİ NİYETLERİNİZE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Bartın’da olmanın sevincini yaşadığını dile getiren Orhan Uzun şunları söyledi:

“Üniversitemiz ile ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmak amacıyla yayınladığımız Üniversitemiz bülteninin 29. sayısında sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yeni görevimin ilk sayısında sizlerle olmanın sevincini yaşıyorum. Nisan ayında Üniversitemizin önceki Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın görev süresinin sona ermesiyle Bartın Üniversitesi Rektörlüğü görevi şahsıma tevdi edildi. Bu vesile ile güvenlerine mazhar olduğum başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın YÖK Başkanımıza ve çok değerli YÖK üyelerimize saygılarımı sunuyorum. Üniversitemizin önceki Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a da teşekkür ediyorum. Gerçekleştirilen devir teslim törenin ardından gerek Üniversitemize gelerek, gerek telefonla şahsıma hayırlı osun temennilerini ileten, bizleri bağrına basan tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. İyi niyetlerinize layık olmaya çalışacağız.

“TEMEL POLİTİKAMIZ KALİTE ODAKLI BİR SÜREÇ”            

Göreve başladığımız ilk günlerde kalite ve sürekli iyileştirme kavramları üzerinde durduk. Üniversitemizde en büyüğünden en küçüğüne kalite odaklı bir sürecin başlatılması temel politikalarımızdan biri oldu. Bundan sonraki süreçte gerçekleştirdiğimiz her faaliyette kalite arayışı içerisinde olacağız. Bunu ise ulaştığımız her hedefte çıtayı biraz daha yükselterek sağlayacağız. Kalite odaklılık, üniversitelerimizin temel varlık sebebi olan öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimizin Üniversitemize olan bağlılıklarının sağlanmasını gerektirmektedir. Bu doğrultuda işe Üniversitemizin stratejik planının hazırlanmasıyla başladık. Bunun için Üniversitemizde çeşitli çalışma grupları oluşturduk. Bu stratejilerin oluşturulmasında iç paydaşlarımızın görüş ve beklentilerini almak amacıyla öğrencilerimizle, akademik ve idari personelimizle birer toplantı düzenlendik. Bu toplantılarda sunulan her katkı Üniversitemizin stratejilerine yön vermenin yanında gelecek adına da umut verici oldu. Kalite yönetimi için bütün süreçlerin sürekli incelenerek sorunların saptanması ve iletişim alanında etkin yolların sağlanması oldukça önemlidir. Bu doğrultuda oluşturduğumuz “Rektörlük İletişim Merkezi” ile yönetim ve Üniversitemiz mensupları arasında bir köprü kurmayı amaçladık. Buradan iletilen talep ve görüşlere en kısa sürede cevap verilmektedir.

“ULUS MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN KURULMASI BİZLERİ SEVİNDİRDİ”

Bizleri sevindiren bir diğer gelişme ise Ulus Meslek Yüksekokulu’nun kurulması oldu. Ulus halkı tarafından yaptırılan bu güzel binada Bartın Meslek Yüksekokulu’na bağlı programlar yer alıyordu. Ulus’ta müstakil bir meslek yüksekokulunun kurulması ile ilgili YÖK’e yaptığımız başvurumuzun kabul edilmesiyle bu ilçemizde yer alan programlar Ulus Meslek Yüksekokulumuza bağlandı. Meslek Yüksekokulumuzun geniş orman ve doğal yaşam varlıklarıyla önemli bir potansiyel taşıyan Ulus ilçemizin kalkınmasında itici bir güç olacağını umut ediyorum.

“MEZUNLARIMIN ÜNİVERSİTEMİZLE İRTİBATLARINI KOPARMAMALARINI BEKLİYORUZ”

Üniversitemizdeki önemli gelişmelerden biri de Üniversitemizin 9. mezunlarını vermesiydi. Görkemli bir törenle uğurladığımız mezunlarımıza yeni hayatlarında başarılar diliyorum. Onlardan bundan sonraki süreçte Üniversitemizle irtibatlarını koparmamalarını bekliyoruz. Mezunlarla olan sıkı iletişim kurumsal aidiyetin oluşmasında, üniversitenin geleceğinin şekillenmesinde önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, bu onurlu görevi en iyi şekilde yerine getirmek ve aldığımız bayrağı daha ileri noktalara taşımak için tüm gayretimizle çalışacağımızı tekrar ifade ediyor, şahsıma tevdi edilen bu görevin Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

-

-

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam