BARTIN 32 TİYATRO TOPLULUĞUNU MİSAFİR EDECEK

Etkinlikler  İnkumu Piknik Alanı’nda

BARTIN 32 TİYATRO TOPLULUĞUNU MİSAFİR EDECEK Güncel

Haber Merkezi

11. Türkiye Tiyatrolar Buluşması İnkumu 2017, 07-11 Ağustos tarihleri arasında İnkumu Piknik Alanı’nda gerçekleşecek.

Etkinlikler kapsamında Ankara- Tiyatro Deli, Ankara Tiyatro Özgün Deneme, Ankara Üniversite DTCF Tiyatro Topluluğu, Ar yurt dışından ve yurdun çeşitli illerinden tvin Tiyatro Göç, Artvin Çoruh Tiyatro Topluluğu, Azerbaycan Human Teatrı, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bartın Bölge Tiyatrosu, Bartın Sanat Tiyatrosu, Bartın-Özgün Ateş Sanat Merkezi,  Bitlis Sevgi Seli Tiyatrosu, Bursa Karakedi Tiyatrosu, Çorum Tiyatro 19, Edirne Rengahenk Tiyatrosu, Eskişehir Sanat Tiyatrosu, Hakkari Tiyatro Topluluğu, İstanbul Çocuk Kumpanya Gösteri Sanatları, İstanbul Geçici Tiyatrosu, İstanbul Şehirdışı Tiyatrosu, İstanbul Tiyatro Bahane, İstanbul Tiyatrofobi, İstanbul Tiyatro Gen, İstanbul Tiyatro Kare, İstanbul Tiyatro Pi, İstanbul Tiyatro Simurg, İzmir Hedef Tiyatro, Kıbrıs Güney Mesarya Halk Tiyatrosu, Kocaeli Tiyatro Kasabası, Mersin Labarya Tiyatrosu, Samsun Sanat Tiyatrosu, SİNOP Hayaller Tiyatrosu ve Zonguldak Sanat Tiyatrosu ilimize gelerek halkla buluşacak.

OYUNLAR ÜCRETSİZ VE HALKA AÇIK OLACAK

32 Tiyatro Topluluğu ve 16 Eğitmen ve Konuşmacının katılacağı etkinliklerde Atölye ve Söyleşi ile Sokak ve Sahne Performansları sergilenecek. Piknik alanında gerçekleşecek olan tüm eğitim faaliyetleri ve oyunlar ücretsiz ve halka açık olacak.  Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, Bartın Belediyesi olarak sanata ve kültüre büyük önem verdiklerini belirterek bu çerçevede gerçekleştirilen organizasyon ve etkinliklerle halka en güzel şekilde hizmet verdiklerini söyledi.

            Akın “ Belediyemiz tarafından düzenlenen 11. Türkiye Tiyatrolar Buluşması İnkumu 2017 etkinliklerimizi 07-11 Ağustos tarihlerinde arasında gerçekleştireceğiz. Bu tarihler arasında yurt dışından ve yurdun çeşitli illerinden birçok tiyatro topluluklarını misafir edeceğiz. Tiyatro severler için dolu bir program hazırladık. Organizasyon kapsamında gerçekleşecek tüm eğitim faaliyetleri ve oyunlar ücretsiz ve halka açık olacak.” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam