TUNÇ: “AMASRA İLÇESİNDEKİ BÜTÜN DERELER ISLAH EDİLDİ”

Amasra taşkınlardan kurtuldu

TUNÇ: “AMASRA İLÇESİNDEKİ BÜTÜN DERELER ISLAH EDİLDİ” Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra İlçe merkezindeki Horhor, Kestaneli, Hisarönü ve Kayaaltı Dereleri taşkın koruma inşaatı tensip bendi ile birlikte yüzde 80 oranında tamamlandığını açıkladı. 2,5 milyon TL’lik yatırımın Amasra için çok önemli olduğunu ifade eden Tunç, “2,5 milyon TL tutarındaki yatırım Amasra İlçe merkezi için çok önemliydi. Sık sık sel taşkınlarına maruz kalan tarihi turistik ilçemiz Amasra, bu yatırım sayesinde artık taşkınlardan korunacak ”dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  Amasra İlçesini taşkından koruyacak Horhor Deresi, Hisarönü Deresi, Kestaneli ve Kayaaltı Derelerinin ıslah çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu. 2,5 milyon TL’ye mal olacak ıslah çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Tunç,  Amasra merkezindeki bütün derelerinin ıslah edildiğini ve inşaat çalışmalarının yüzde 80 oranında tamamlandığını, gerçekleştirilen taşkın koruma tesisleri ile birlikte artık Amasra İlçesinin taşkın zararlarından korunduğunu söyledi.

“AMASRA’NIN KÖYLERİNDE DE TAŞKIN RİSKİ KALKACAK”

Yılmaz Tunç ayrıca sel felaketinin yaşandığı, Amasra Çakraz büyük derelerin ıslah çalışmalarının ile Göçgün, Göçgündermirci, Yahyayazıcılar, Kalaycı, Cumayanı, Esenler ve Acarlar Grup Köyleri Büyük Dere Taşkın Koruma İnşaatı yapım işinin devam ettiğini de açıkladı.

“BARTIN’A BAKANLIKTAN REKOR YATIRIM”

Bartın’da her alanda dev yatırımlara imza attıklarını dile getiren Yılmaz Tunç,  Bartın’a Devlet Su İşleri Bakanlığı’nca (DSİ) son 14 yılda 686 Milyon TL’lik  yatırım ve destek sağlandığını  kaydetti. Tunç, halen Bartın'da 3 baraj, 1  gölet, Irmak Islah projesi ve İçme Suyu projesinin gerçekleştirilmekte olduğunu ifade ederek 27 adet taşkın koruma çalışmasını tamamladıklarını söyledi. Tunç, “DSİ’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Orman ve Su işleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam