ÜNİVERSİTE AKADEMİK KADROSUNU BÜYÜTÜYOR

3 bölüme yardımcı doçent alınacak

ÜNİVERSİTE AKADEMİK KADROSUNU BÜYÜTÜYOR Güncel

 

Muhammet Civan

Bartın Üniversitesi akademik kadrosunu geliştirmeye devam ediyor. Üniversite, Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı için yardımcı doçent alacak.

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü, Mineral Element Analizleri ve gen ekpresyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak şartıyla Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı için 1, Endüstri Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Bilgi teknolojileri planlaması konusunda çalışması bulunmak şartıyla da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı için 1 yardımcı doçent alımı yapacak.

İSTENİLEN BELGELER NELER?

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü,  öğretim üyesi alımına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

 “Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile ‘Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’ hükümlerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar başvuru formuna birimi, bölümü, anabilim dalını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek özgeçmişini, 3 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, doktora belgesini, varsa yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi ekleyerek ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.

SADECE BİR TANESİNE BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir. Müracaat eden adayların Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinde belirtilen koşullara uyup uymadığı oluşturulacak Komisyonlar tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

BELGELER 15 GÜN İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK

Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak. Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak. Adaylar ilana başvurularını ilanın yayınlandığı günden itibaren 15 gün içerisinde belirtilen birimlere yapacak ve evraklarını teslim edeceklerdir. Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi istenilen belgelerin bir tanesi eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adayların bütün yayın dosyalarında yüksek lisans tezi, doktora tezi, özgeçmiş ve yayın listesi ile öğrenim belgeleri bulunacaktır. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Üniversitemizde görevli personelin yapacağı başvurularda hizmet belgesi, adli sicil belgesi ve askerlik durum belgesi istenilmemektedir.”

Başvuracak adayların teslim edecekleri yayın dosyalarını kapaklı bir kutu içerisinde vermeleri gerekirken Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar için yapılacak dil sınavının yeri, tarihi ve saati daha sonra Bartın Üniversitesi web sayfasında duyurulacak.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam