TUNÇ AMASRA HÜKÜMET KONAĞI ARSASINI İNCELEDİ

Sondaj çalışmaları başladı

TUNÇ AMASRA HÜKÜMET KONAĞI ARSASINI İNCELEDİ Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra Hükümet Konağı yapımı için kamulaştırılan arsada incelemelerde bulundu. Kamulaştırılan arsada sondaj çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Tunç, proje ve yapım ihalesinin ardından hükümet konağının 2 yıl içerisinde inşaatının tamamlanacağını söyledi.

 AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra Hükümet Konağı yapımı için kamulaştırılan arsada incelemelerde bulundu. İncelemelerde Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ve AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak de yer aldı. Tunç inceleme esnasında  kamulaştırılan arsada sondaj çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Sondaj çalışmalarının ardından proje ve yapım ihalesi sürecini başlatacağız, önümüzdeki 2 yıl içerisinde inşaatı tamamlayarak Amasra'ya yakışır bir mimaride hükümet konağını hizmete açacağız” dedi.

HÜKÜMET KONAĞI İÇİN 5 MİLYON TL ÖDENEK

Bartın’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra’da mevcut hükümet konağının yetersiz olduğunu ve ihtiyaca cevap vermediğini ifade eden Yılmaz Tunç, yeni hükümet konağı yapımını 2017 yılı yatırım programına aldıklarını, kamulaştırma işlemleri bitirilen arsada sondaj çalışmasının ardından yapım ihalesi için sürecin başlayacağını söyledi. Tunç, Amasra hükümet konağı yapımı için 5 milyon TL ödeneğin hazır olduğunu belirterek, inşaatın 2019 yılına kadar tamamlanarak, Amasralıların hizmetine açılacağını kaydetti.

ULUS HÜKÜMET KONAĞI SÜRECİ TAKİP ALTINDA

Ulus İlçesi Hükümet Konağı yapımı için de İçişleri Bakanlığı’na gerekli başvuruları yaptıklarını  dile getiren Tunç, yatırım programına teklif ettikleri Ulus hükümet konağı ile ilgili süreci de takip ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam