KÖY YERLEŞİK ALANI TESPİTİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Son 30 köy

KÖY YERLEŞİK ALANI TESPİTİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Güncel

 

Nurdan Eroğlu

İl Genel Meclisi ağustos gündemini görüşmeye devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri gündemin üçüncü oturumunda 4 maddeyi görüşüp karara bağladı. Toplantıda Bartın’daki köylerin büyük bir kısmında köy yerleşik alanı tespitini gerçekleştirdiklerini ifade eden Dursun, 263 köyden bu konuda problemli olan 30 köy kaldığını söyledi. Dursun problemli köylerde köy yerleşik alanı tespitini kararlılıkla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

İl Genel Meclisi ağustos gündemini görüşmeye devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri gündemin üçüncü oturumunda 4 maddeyi görüşüp karara bağladı. İlk olarak Amasra İlçesi’nde Yahyayazıcılar Köyü’ne bir yatırımcı tarafından yapılmak istenen akaryakıt ve LPG istasyonuyla ilgili imar planı dosyasını değerlendiren Meclis, dosyayı görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale etti. daha sonra yine bir girişimci tarafından Merkez İlçeye bağlı Akıncılar Köyüne yapılmak istenen tarım ve hayvancılıkla ilgili imar planı dosyasını değerlendiren Meclisi bu dosyayı da görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Tarım Komisyonuna havale etti.

PROBLEMLİ 30 KÖY KALDI

Meclis Üyeleri toplantıda son olarak Ören ve Çöpbey Köyleriyle ilgili köy yerleşik alanı tespiti dosyalarını değerlendirdi. Bartın’da toplam 263 köy olduğunu ifade eden Kenan Dursun, köylerin köy yerleşik alanlarının tespit edilebilmesi için hem 5. Dönem hem de 6. Dönem Meclisi olarak büyük bir gayret içerisinde olduklarını kaydetti. Bu konuda artık sona yaklaşıldığını dile getiren Dursun, “Köy yerleşik alanlarıyla ilgili 6.dönem meclisinde çok çalıştık. 263 köyde 30’a yakın sorunlu diye adlandırılan köylerimiz kaldı. Bu köylerimizle ilgili bakanlık süreçleri var. Bakanlıkta çözülenler Meclis gündemimize onaya geliyor. Bu ay da Bakanlık sürecini tamamlayan 2 köyümüz var. Bu köylerimizle ilgili dosyayı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale ettik. Diğer sorunlu köylerimizle ilgili de Bakanlık süre4ci tamamlananlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılacak” dedi.

Kenan Dursun’un açıklamalarının ardından Meclis Üyeleri Ören ve Çöpbey Köyleriyle ilgili köy yerleşik alanı tespiti dosyalarını görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale etti. Meclis görüşmelere bugün de devam edecek.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam