BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS GÜNDEMİNİ GÖRÜŞTÜ

Gündemde yine imar var

BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS GÜNDEMİNİ GÖRÜŞTÜ Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, gündem çerçevesinde 12 maddeyi görüşüp karara bağladı. Gündemin neredeyse tamamını imar dosyaları oluşturdu.

Bartın Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, gündem çerçevesinde 12 maddeyi görüşüp karara bağladı. Toplantı öncesinde ise Meclis Üyeleri bir sürpriz yaparak CHP’li Meclis Üyesi İlknur Erkan’ın doğum gününü kutladı. Gündeme de Aladağ Mahallesi’nde bir imar değişikliği maddesi eklenerek İmar Komisyonu’na havale edildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı gündeminde ilk maddede yer alan kadro değişikliği talebi kabul edilirken 2’nci maddede yer alan Kemerköprü Mahallesi’nde Sıtmayanı Caddesi’ne bağlı bulunan bir yola Huzur Sokağı ismi verilmesi talebi Tespit Komisyonu’na havale edildi.

İMAR DOSYALARI KOMİSYONA HAVALE

Gündemin 3’üncü maddesi olan Şiremirtabaklar Köyü, tapuda E28c12d pafta, 132 nolu orman parselinde Nazım İmar Plan Değişikliği ve 132-491 parsellere ait Uygulama İmar Planı onayı talebi, 4’üncü madde olan Orduyeri Mahallesi tapuda 619 ada, 7 parsel nolu taşınmaza bitişik, tapuda 619 ada, 8 parsel nolu 67,70 metrekare yüzölçümlü Barım Belediyesi adına kayıtlı taşınmazın satın alma talebi, 5’inci madde olan Kırtepe Mahallesi. tapuda 111 ada, 5-3 parsel nolu Belediyeye ait taşınmazların bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi ile gündemin 6’ncı maddesi olan Cumhuriyet Mahallesi, tapuda 91 parsel ile 1134 ada, 1 parsel nolu taşınmazlarda imar plan değişikliği talebi İmar Komisyonu’na havale edildi.

Komisyona havale edilen 5’nci ve 12’nci madde komisyonda görüşülerek kabul edildi.

KOMİSYON UYGUN GÖRMEDİ

Daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen gündemin 7-8 ve 9’uncu maddeleri Orduyeri Mahallesi tapuda 32 ada, 14 ve 26 parsel nolu taşınmazlarda imar planı değişikliği talebi, Orduyeri Mahallesi tapuda 1450 ada, 173 parsel nolu 801.15 metrekare yüzölçümlü, sahibi Bartın Belediyesi adına kayıtlı taşınmazı satın alma talebi, Kemerköprü Mahallesi tapuda 1431 ada, 192 ve 193 parsel nolu taşınmazlarda Nazım İmar Planı değişikliği ve Uygulama İmar Planı değişikliği talebi komisyon tarafından uygun görülmedi.  Gündemin 10 ile 11’inci maddesinde yer alan ve daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen Karaköy Mahallesi, tapuda 1276 ada, 99 parsel nolu taşınmazda imar plan değişikliği talebi ile Kemerköprü Mahallesi, tapuda 89 ada, 45 parsel nolu taşınmazda imar planı değişikliği talebi de kabul edildi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam