UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KURULU  TOPLANDI

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KURULU  TOPLANDI Dirim: “Uyuşturucu en önemli halk sağlığı sorunu”

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KURULU  TOPLANDI Güncel

 

Haber Merkezi

Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu  toplantısı yapıldı. Dirim toplantıda günümüzde özellikle gençler arasında artan madde kullanımının ülkemizin ve dünyanın en önemli halk sağlığı sorunu olduğunu söyledi.

Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında “Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu”  toplantısı yapıldı. Valilikte yapılan toplantıya il protokolünün tamamı katılırken Vali Dirim toplantıda  günümüzde özellikle gençler arasında artan madde kullanımının ülkemizin ve dünyanın en önemli halk sağlığı sorunu olduğunu söyledi. Dirim, uyuşturucu ile mücadelede gençlerin korunması ve gençlerin uyuşturucu bağımlılığından kurtulmaları için kamu ve sivil toplum kurumlarının etkin iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmalarının önemini vurguladı.

KURULAN BİLGİLENDİRME
Toplantıda Bartın Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor  Psikiyatrist Emel Koyuncu KÜTÜK tarafından gençlerin bağımlılıktan korunması ve bağımlılık süreci hakkında  bilgi verilirken ayrıca  Kurulun sekretaryasını yürüten Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser  Şube Müdürlüğü tarafından Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Strateji Belgesi, 2016-2018 Uyuşturucu İle Mücadele Acil Eylem Planı, Bartın’da uyuşturucuyla mücadele konusunda gerçekleştirilen ve planlanan faaliyetler hakkında kurul üyelerine bilgilendirildi.  

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam