TUNÇ, İL SPORUNU DEĞERLENDİRDİ:

“Bartın’a 60 milyon TL tutarında spor tesisi kazandırdık”

TUNÇ, İL SPORUNU DEĞERLENDİRDİ: Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceklerini belirterek, iktidarları döneminde Bartın’a 60 milyon lira tutarında spor tesisi kazandırdıklarını söyledi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceklerini belirterek, iktidarları döneminde Bartın’a 60 milyon lira tutarında spor tesisi kazandırdıklarını söyledi. Gençlere spor yaptırmanın çok önemli bir kazanç olduğunu vurgulayan Tunç; “Daha önce olduğu gibi bundan sonra da spora yaptığımız yatırımlara devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de Bartın’ımıza yeni tesisler açacağız. Bartın’da toprak saha kalmadı. Bartın Ömertepesi dahil, ilçe ve beldelerdeki toprak sahalarımızı sentetik çim yaparak, seyirci tribünleri ve aydınlatmaları ile tüm ilçe ve beldelerimizde kulüplerimizi toprak sahalardan kurtardık. Kulüplerimiz daha sağlıklı ortamda spor yapabilme imkanına kavuştu. Yüzme havuzu, sporcu fabrikası, kapalı spor salonları ile birlikte çok önemli yatırımlara imza attık, Bartın’a 60 milyon lira tutarında spor tesisi kazandırdık, Bartın’da altyapılara önem verildiği taktirde Bartınspor’da bundan faydalanacaktır” dedi.

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Yılmaz Tunç, Bartın’da sporun gelişimiyle ilgili olarak ise “Göreve geldiğimizden bu yana Bartın’da sporun gelişimi için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Amatör Spor Kulüplerine desteğimiz devam edecek. Bartın’da futbolun gelişmesi için önce altyapılarımızı daha iyi hale getirmemiz gerek, bölgemizin çocuklarını, gençlerini teşvik ederek, spor kulüplerimizin bünyesinde onları yetiştirerek, Bartınspor’umuzu da yerli futbolcuların top koşturduğu bir kulüp haline getirmek gerek, o zaman şehir Bartınspor’u daha çok sahiplenecektir, şehirde bir heyecan oluşacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam