74 NUMARALI PROTOKOL KOMBİNESİ SAHİBİNİ BULDU

Kartın sahibi Bartınspor’un eski futbolcusu oldu

74 NUMARALI PROTOKOL KOMBİNESİ SAHİBİNİ BULDU Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartınspor’da a çık artırmaya çıkarılan ve  2 bin 400 TL’ye satılan 74 numaralı protokol kombine kart, sahibi eski futbolcu Enes Eser’e düzenlenen törenle teslim edildi.  Törende Bartınspor’a maddi ve manevi olarak destek vermek istediğini ifade eden Eser, “Bartınspor’dan yetişmiş bir sporcu olarak elimizden geleni yapacağız. Takımın ihtiyaç duyduğu noktada destek olacağız” dedi.

Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Bartınspor'un 2017-2018 sezonunda Bartın Atatürk Stadyumu'nda oynayacağı karşılaşmalar için geçerli olacak olan protokol kombine kartların ‘74 seri numaralı kart’ açık arttırmaya çıkarılmıştı. Kulübün Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay’ın sosyal medya hesabından başlattığı açık arttırma, 27 Temmuz Perşembe günü saat 17.00'de sona ermişti.  Sosyal medya üzerinden başlatılan ve Bartınspor sevdaların büyük ilgi gösterdiği açık arttırmaya 22 kişi katılmıştı. Açık artırmada en yüksek teklifi veren isim Enes Eser olmuştu.  Eski futbolculardan Enes Eser, 74 numaralı protokol kombine kart için 2 bin 400 TL vererek kartın sahibi olmuştu. 

ESER: “FUTBOLA BARTINSPOR’DA BAŞLADIM”

Enes Eser’e teşekkür etmek amacıyla Bartınspor Yönetimi tarafından tören düzenlendi. Nife Cafe’de düzenlenen törene; Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, yönetimden Mustafa Ahmet Oktay, Yasemin Dora Kurtkaya, Yüksel Özkan ve Murat Kalafat katıldı. Törende Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Enes Eser’e teşekkür ederek kulübün forması, atkısı ve saatini hediye etti. Törende futbola 1996 yılında Bartınspor’da başladığını ifade eden Eser, “1996 yılında futbola Bartınspor’da başladım. Profesyonel lisansım bu yıllarda çıktı. Bartınspor’dan Zonguldakspor’a transfer oldum. 1998 yılında da Karabükspor’da forma şansı buldum. Tabii buralarda alt yapılarda oynadım. Karabük’ten Bartınspor’un A takımına geldim. Tabii bundan sonraki futbol yaşantım İstanbul’da devam etti. Yaklaşık 17 takımda oynadım. Günümüzde futbol sıkıntılı süreçlerden geçiyor. Çok iyi yönetilmiyor. Evlendikten sonra futboldan koptum diyebilirim. 36 yaşındayım. Artık spora dışarıdan katkı sağlamak istiyorum” dedi.

“BU İLİN ÜZERİNDEKİ ÖLÜ TOPRAĞI KALDIRMAYA İHTİYACI VAR”

Hem maddi hem de fikren destek olamaya devam edeceklerini kaydeden Eser, “Tecrübelerimizi paylaşabiliriz. Bugüne kadar dışarıdan takip ettik. Bazen eleştirdik. Bu eleştirilerimizi de ilettik. Ancak geri cevap alamadık. Ancak şimdi kulüp tarafından arandığımda mutlu oldum. Bu kulübe katkı vermek istiyorum. Çünkü ben ismimi burada duyurdum. Ben her şeyimi futbol sayesinde yaptım. Küçük de olsa katkı sağlamak istedim. Böyle kulübü seven insanlar olduğu sürece destek de gelecektir. Bizler hem maddi hem de fikren destek olamaya devam edeceğiz. İlime değer veriyorum. Ekmeğini yediğim spor kulübüne değer veriyorum. Gücümüz yettiğince destek olmaya çalışacağız. Bu ilin üzerindeki ölü toprağı kaldırmaya ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

“ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPACAĞIZ”

Üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını kaydeden Eser, “Üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bartınspor’dan yetişmiş bir sporcu olarak elimizden geleni yapacağız. Takımın ihtiyaç duyduğu noktada destek olacağız. İstanbul grubuna düşerse takım oraya gittiğinde futbolcunun oradaki havayı yakalaması lazım. Yani futbolcu havasındaysa iyi performans sergiler. O yüzden futbolcuları bu havada tutmak için çalışmalıyız. Yani bugün futbolcunun maça bir halk otobüsü ile gitmesi başka bir de kulübün kendi aracıyla gitmesi başkadır. Giydiği forması bile bir başkadır. İstanbul gözüyle baktığımız zaman Bartınspor’da iyi bir havanın yakalandığını görüyorum” ifadelerinde bulundu.  

“YENİ BİR EKİP YENİ BİR OLUŞUM VAR”

Bartınspor’un kadrosuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan  Enes Eser, “Yeni bir ekip yeni bir oluşum var. Çok kısa zamanda çok büyük şeyler beklemek bence çok yanlış olur. Bu bir istikrar işi. Sezona çok kötü başlayabilirsiniz ama başarılı bitirebilirsiniz. Çok ciddi emekler verildi bunu görüyorum. Ama Bartın’da bu heyecan ve şevk yakalandı bunu görebiliyorum” dedi.

OKTAY: “BARTINSPOR’UMUZA DESTEK OLMASINI BEKLİYORUZ”

Törende basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bartınspor Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay da şunları söyledi.

“Protokol kombine kartımızdan önce açık artırmaya 74 numaralı kombine kartımızı açık artırmaya çıkarmıştır. Her iki açık artırmaya Bartınspor sevdalıları büyük ilgi ve alaka gösterdiler. Kombine kartlarımızı açık artırmaya çıkarmamızın amacı bütün kendi bu işin içine dahil etmekti. Her kesimden bütün vatandaşlarımızın Bartınspor’umuza destek olmasını bekliyoruz. Bartınspor hepimizin Bartınspor’udur. 74 numaralı kombine kartımızın değeri hiçbir zaman ölçülmez. Ama açık arttırmaya çıkarmış olduğumuz 74 numaralı kombine kartımıza eski futbolculardan Enes bey talip oldu ve açık arttırmada en yüksek teklifi vererek Bartınspor’a destek oldu. Aynı zamanda Enes beyle Bartınspor için daha iyi neler yapabiliriz noktasında istişarelerimizde başladı. Bu anlamada da kendisine çok teşekkür ediyoruz. Yine her iki kampanyada da ilgi gösteren herkese de teşekkür ediyoruz.

“KULÜBE 1 LİRA VERENDE 100 LİRA VERENDE BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR”

Yeni sezon hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. İdmanlarımız günde çift idmanla yoğun tempo altında yapılıyor. Boğaz Tesislerimizde koşularımız oluyor. Diğer idmanlarımızda Bartın Ömer Tepesi Sentetik Çim Sahasında ve Bartın Atatürk Stadyumu’nda oluyor. . Bartın Ömer Tepesi Sentetik Çim Sahasında yapılmasının sebebi ise rakiplerimizin suni çim sahaları olduğu için futbolcularımızı Ömer Tepesi’nde suni çim sahaya da hazırlıyoruz.  Bu sene inşallah 17 yıllık 3. Lig özlemeni sonlandırırız. Şehrimizde artık yoruldu. Umarım kısa sürede hedefe ulaşırız. Bunun içinde ilk önce bu kentin insanlarına ihtiyacımız var. Bu kentin üzerine düşen sorumluluk çok büyük. Sadece 21 kişilik yönetimle değil, Bartın’da yaşayan ve gurbette yaşan Bartınlılara da görev düşüyor. Bu kulübe 1 lira verende 100 lira verende bizim için çok değerlidir. Biz el birliği ile inşallah bu işi başaracağız.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam