SEVGİ EVLERİNDE SON GELİŞME

Yılbaşına tamam

SEVGİ EVLERİNDE SON GELİŞME Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin Minik Kalplerle Elele Derneği (MİKADER) tarafından Bartın’da gerçekleştirilen Sevgi Evleri’nin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.  Şahin, “0-13 yaş grubundaki çocuklara hizmet verecek olan Sevgi Evleri yılbaşına kadar yetişecek” dedi.

Minik Kalplerle Elele Derneği (MİKADER) tarafından Bartın’da başlatılan Sevgi Evleri projesinde sona geliniyor. Peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açılacak olan Sevgi Evleri’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin basın mensuplarına inşaat alanını gezdirerek Sevgi Evleri’nin son durumu hakkında bilgiler verdi. Sevgi Evlerinin 4-5 ay içerisinde faaliyete geçeceğini ifade eden Şahin, “Bartın’ın ihtiyacı olan Sevgi Evlerini inşallah 4-5 ay içerisinde faaliyete geçireceğiz. Burası 0-13 yaş grubu çocuklara hizmet verecek olan bir kurum olacak. Ben burada öncelikle emeği geçen MİKADER’e ve kurucularına teşekkür ediyorum bize böyle bir yatırım kazandırdıkları için. Bakanlığımızın da desteğiyle buranın eksikliklerini tamamlayacağız. 2018’e girmeden çocuklarımıza güzel ve sıcak bir aile ortamı hazırlayacağız. Şu anda peyzaj çalışmaları aşamasındayız. Önümüzdeki günlerde peyzaj ihalesi yapılacak. O bittikten sonra da Belediyemizden kullanım izni alacağız. Bu arada Belediye Başkanımız Cemal Akın’a da teşekkür ediyorum. Bize her türlü desteği sağlıyor. Keza Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç da öyle Bakanlık nezdinde çalışmalarımızı destekliyor” dedi.

YENİ HİZMET BİNASI İNŞA EDİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü için yeni hizmet binası inşa edileceğinin de müjdesini veren Şahin, “İl Müdürlüğü ve SHM binamız etüt projesinde. Kamulaştırma işlemimiz bittiği anda onun da temelini atacağız. Yeri ise eski SGK binasını kamulaştırdık bizim yandaki binamız ile birleştireceğiz ve 3,5 dönüm üzerinde Bartın evleri modelinde bir proje olacak. Şu anki mevcut binamız ise bir SHM olabilir veya engelli derneklerine vermeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam