YURTBAY'DAN “BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ” ÇAĞRISI

“Yenikapıya bekliyoruz”

YURTBAY'DAN “BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ” ÇAĞRISI Güncel

 

Haber Merkezi

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, İsrail'in Müslümanların Mescid-i Aksa'da ibadet yapmasını yasaklaması üzerine 30 Temmuz Pazar günü 17.00’da İstanbul Yenikapı'da miting yapacaklarını söyledi. Yurtbay, “Kudüs herkesin ortak paydası, herkesin davasıdır. Biz bunu bir vazife, bir vecibe gördüğümüz için tertip ediyoruz” dedi.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, İsrail'in Müslümanların Mescid-i Aksa'da ibadet yapmasını yasaklaması üzerine 30 Temmuz Pazar günü 17.00’da İstanbul Yenikapı'da miting yapacaklarını söyledi.  İsrail’in tüm dünyanın önünde her geçen gün biraz daha saldırganlaştığını ifade eden Yurtbay, “İsrail tüm dünyanın önünde her geçen gün biraz daha saldırganlaşıyor, daha da pervasızlaşıyor. İsrail'in bu tavrı artık kabul edilemez. İslam İşbirliği Teşkilatı bugüne kadar hiçbir konuda gereken titizliği göstermedi. Sadece beyanatlar veriliyor. Ne kadar sert bir edayla verilirse verilsin, İsrail üzerinde maalesef etki meydana getirmiyor. Eğer bugün bu teşkilat, üzerine düşen vazifeyi yerine getirmezse ne zaman getirecek? İsrail Kudüs'ü başkent olarak kullanmakta ısrar ediyor. Şimdiye kadar 300'den fazla kınama yapıldı. Ancak bunun sayısı artsa bile İsrail'e bir etkisi olmadı” dedi.

“BUNU BİR VAZİFE OLARAK GÖRÜYORUZ”

Mescid-i Aksa'nın girişine metal arama dedektörlerinin yerleştirildiğini söyleyen Yurtbat, “ Mescid-i Aksa'nın girişine metal arama dedektörleri yerleştirildi. İsrail, Birleşmiş Milletler tarafından kuruluşundan beri çeşitli sefer sergilediği vahşi tavırlar sebebiyle ikaz edilmesine rağmen özür dileme ihtiyacını bile göstermeden bu baskısını, bu zulmünü devam ettiriyor.  İslam ülkelerinin tek tek, yeri geldiğinde de birlik halinde bir politika belirleyebilmesi için bu hafta sonunda İstanbul'da bir miting düzenlemeyi uygun gördük. Bunu Saadet Partisi olarak organize ediyoruz ama bu mitingimizde hiçbir parti bayrağı olmayacak. Çünkü Kudüs herkesin ortak paydası, herkesin davasıdır. Biz bunu bir vazife, bir vecibe gördüğümüz için tertip ediyoruz” şeklinde konuştu.

“YENİKAPI'YA BEKLİYORUZ”

Hem İsrail'e hem de bütün dünyaya bir mesaj vermek için miting yaptıklarını kaydeden Ünal Yurtbay “Biz hem İsrail'e hem de bütün dünyaya bir mesaj vermek için miting yapıyoruz. 'Bu davaya biz halk olarak, millet olarak sahip çıkıyoruz. Siz de ayağa kalkın' demek için. Parti bayrağı olmayacak. Biz, hangi partiye mensup olursa olsun, bütün milletimiz ekseninde bu hassasiyeti hisseden insanlarını pazar günü saat 17.00'de Yenikapı'ya bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam