AŞAĞI CAMİDE CAMİ ÇOCUK BULUŞMASI

200 çocuk camide buluştu

AŞAĞI CAMİDE CAMİ ÇOCUK BULUŞMASI Güncel

 

Nevin Özbakan

Bartın İl Müftülüğü şehir merkezindeki Aşağı Camide ‘Cami ve Çocuk Buluşması’ konulu program gerçekleştirdi. Programda il merkezinde bulunan yaz kuran kurslarına giden yaklaşık 200 öğrenci bir araya geldi.

Bartın İl Müftülüğü şehir merkezindeki Aşağı Camide ‘Cami ve Çocuk Buluşması’ konulu program gerçekleştirdi.  Programda il merkezinde bulunan yaz kuran kurslarına giden yaklaşık 200 öğrenci bir araya geldi. Etkinlik kapsamında öğrencilerin katılımlarıyla ilahiler okundu, Kuran-ı Kerim tilaveti ve bilgi yarışması düzenlendi. Bilgi yarışmasını kazanan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.  Aşağı Cami İmamı İbrahim Azaklı program öncesinde yaptığı konuşmada “diğer camilerimizden gelen öğrencilerimizle Cami Çocuk Buluşması daha coşkulu geçiyor. Duyarlı ailelerimiz de buradalar programımıza renk katıyorlar, bu da ayrı bir güzellik. Cami Çocuk Buluşması Diyanet İşleri Başkanlığımızın programı dahilinde İl Müftlüğümüz koordinasyonun da gerçekleşiyor. Hepiniz programımıza hoş geldiniz” dedi.

YAZICIOL : “SİZLER KUTLU, MUTLU BİR CEMAATSİNİZ”

Programa katılan Vaiz İhsan Yazıcıol’da camilerin geçmişte hep yaşlılarla dolduğunu ifade ederek “Bugün söz siz çocukların. Hutbeyi siz okuyacak,   Kuran-ı Kerim’i siz okuyacaksınız. Sizleri, annelerinizi ve babalarınız tebrik ediyorum. Sizleri bu şekilde hazırlayıp bu programa hazırlayan hocalarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Sizler kutlu, mutlu bir cemaatsiniz. Allah, inşallah hepinize İslam’a uygun bir hayat sürdürmeyi nasip ediyorum” şeklinde konuştu.

BEYİN FIRTINASI YAPTILAR

Konuşmaların ardından başlayan programda çocuklar tarafından Kur’an tilaveti, Allah sevgisi konulu vaaz, Peygamber sevgisi konulu hutbe sunumu gerçekleştirildi. Ayrıca program dahilinde çocuklar ilahi ve şiirler okurken ildeki dini, tarihi ve milli unsurları içeren genel kültür konularında bilgiler aktarıldı. Çocuklara temel değerlerle ilgili ayet ve hadislerin anlatıldığı programda çocuklar arasında beyin fırtınası gerçekleştirildi. Yine dini eylem ve kavramlarının beden hareketleri ile anlatıldığı ve çocuklardan bu kavramları bilmesinin istendiği sesiz anlatım düzenlendi. Diyanet Çocuk Dergisi bilgi kartları kullanılarak çocuklar arasında bilgi yarışması da düzenlendi. Program yine çocukların okudu dualarla sona erdi.

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam